2018 10 25

bernardinai.lt

Laisvos visuomenės institutas

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Kviečia pasirašyti peticiją prieš nepagrįstą vaikų paėmimą iš šeimų, organizuoja mitingą

Unsplash.com nuotrauka

Pastarosiomis dienomis didelio dėmesio sulaukė kauniečių šeimos istorija. Jau beveik mėnesį Eglė ir Gintaras Kručinskai negali atgauti dviejų savo vaikų už tai, kad mama, norėdama sudrausminti savo dviejų metų sūnelį, kuris bėgo į gatvę, sudavė jam per rankas ir sėdmenis. Šiuo metu vaikus prižiūrinčios globėjos teigimu, svetimoje aplinkoje mažyliai jaučiasi blogai: sūnus nuolat verkia, o mergaitė yra viskam abejinga guli lovoje.

Policijos ir Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (toliau – VTAIT) pareigūnai mažylių tėvus taip nubaudė remdamiesi praeivio skundu.

Visgi šie tėvai nėra vieninteliai, atsidūrę panašioje situacijoje. Nuo vaiko teisių apsaugos reformos pradžios 2018 m. su šeimomis dirbančias ir šeimoms atstovaujančias nevyriausybines organizacijas periodiškai pasiekia istorijos apie nepagrįstai nuo tėvų atskiriamus vaikus. Nuo liepos mėnesio, kai įsigaliojo naujasis Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, VTAIT pateikia šokiruojančius skaičius, liudijančius apie neįsivaizduoto masto vaikų atiminėjimą. Tai bei šeimų, nukentėjusių nuo nepagrįstų veiksmų, liudijimai rodo nehumanišką ir antikonstitucinį vaiko teisių apsaugos reformos pobūdį. 

Laisvos visuomenės institutas, siekdamas atkreipti valstybės institucijų dėmesį į ydingą vaiko teisių apsaugos reformos pobūdį, inicijuoja peticiją, skirtą aukščiausiems šalies politikams bei tiesiogiai atsakingų už reformos įgyvendinimą institucijų – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos – vadovams.

Peticija atkreipiamas dėmesys į tai, kad prisidengdama „geriausių vaiko interesų“ užtikrinimu ši reforma prievartos būdu ardo šeimas, baudžia ne tik tėvus, bet ir pačius vaikus bei diegia žalingą policinės valstybės modelį, kuris tėvams nepalieka jokios laisvės auklėti savo vaikus.

Peticiją perskaityti ir ją pasirašyti galite čia

PAPILDYTA: Per dvi paras peticiją pasirašė per 14 tūkstančių Lietuvos žmonių.

Spalio 30 d. 17 val. Nepriklausomybės aikštėje (prie LR Seimo rūmų, Gedimino pr. 53, Vilnius) organizuojamas mitingas. Daugiau apie akciją čia.