2018 10 23
Skaitymo ir žiūrėjimo laikas
Senatvės ambasadoriai. Jonas neįsivaizduoja, kad nebūtų, ką veikti

Jonui Pupeliui 78-eri metai, ir jis neįsivaizduoja, kad nebūtų ką veikti. „Lietuvoj tiek senam, tiek jaunam yra ką veikti. Tik netingėk, dirbk ir turėsi ką veikt. Kaip gali nebūti veikti ko? Neįsivaizduoju, kad nebūtų ką veikt. Man taip nebūna!“ – sako videopasakojimo herojus.
Gindviliuose (Rokiškio rajone) gimusio ir augusio J. Pupelio tėvai visą gyvenimą dirbo žemę. Tiek jie, tiek seneliai niekur iš Gindvilių nebuvo išsikėlę ir nekeitė savo verslo iki tol, kol žemė buvo nacionalizuota. Augo su dviem seserimis ir buvo didžiausia tėvo viltis, kadangi, pagal papročius, sūnus turėjo perimti ūkį ir prižiūrėti žemę.
Jonas – pokario vaikas. Nuo mažų dienų buvo judrus ir išdykęs. Mėgo, kaip pats sako, karstytis po medžius ir gaudyti varnas. Mokytis tingėdavo – būdavo geriau dirbti, nei prie knygų sėdėti. O darbų ir išbandytų veiklų išbandyta tiek, kad net pačiam sunku suskaičiuoti. Mechanika, technika, automatika, ūkininkavimas, sodininkystė, statybos, apdaila, medžio drožyba, sportas, kultūriniai renginiai, koncertai, gamta, miškas, literatūra, anglų kalba, informacinės technologijos – sritys, kuriomis Jonas domėjosi ne tik praeityje, bet ir dabar.
„Aš jaučiuos tas pats kaip jaunas, tik pavargstu greičiau. Atmintis biškį blogesnė, užmirštu daugiau visko, o šiaip savijauta kaip jauno. Dar žvaliau gal net jaučiuos kaip jaunas. Jaunas, būdavo, eini, pavargsti, dirbi, dirbi, kitą kartą ir į darbą sunku. O dabar mankštą padarai ir eini sau ramus. Ir viskas normaliai, gerai jaučiuos“.
Projektą „Senatvės ambasadoriai“ inicijuoja jauni žmonės Ugnė ir Augustinas, siekdami formuoti teigiamą ir pagarbų požiūrį į mūsų šalies senjorus, skatinti skirtingo amžiaus kartų solidarumą bei atskleisti pozityviąją senatvės pusę.
Naujausi

Poetas R. Stankevičius: „Dievas yra begalinis, jis neužima vietos“

Istorikas T. G. Ashas: Vakaruose dar ne visi dekolonizavo savo mąstymą apie Ukrainą

Būsimoji Romuva ir kiti – šiuolaikinių pagonių įvairovė vėlyvojo sovietmečio Lietuvoje

Atkūrimas

Abiejose gyvenimo kelio pusėse

TSPMI gimtadienis. Apie lapes, ežius ir elitą

Kai pora išmoksta suartėti labai giliame lygmenyje, vaikystės skausmas netenka savo geluonies

Gyvenimas Vilniaus kieme

Į amžinybę iškeliavo bažnytinio paveldo puoselėtoja prof. Laima Šinkūnaitė

Jidiš literatūros tyrinėtoja G. Volbikaitė: „Kaunas nėra joks „lietuviškas“ miestas, kaip ilgą laiką buvo bandoma visuotinai įteigti“

Naujas pirmosios A. Mickevičiaus poezijos knygos leidimas: raidė raidėn, ženklas ženklan, su didele pagarba net rašybos klaidoms
