Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2018 10 31

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Į Vilnių atvyksta kultinė Ukrainos grupė „Dakha Brakha“

Grupė „DakhaBrakha“.

Lapkričio 5 d., pirmadienį, po Vėlinių savaitgalio Vilniaus kongresų rūmuose pasirodys kone labiausiai kvapą gniaužiantis muzikos kolektyvas iš Ukrainos „DakhaBrakha“, kviečiantis patirti gamtos ir žmogaus cikliškumą iš miestietiškos perspektyvos.

Grupės nariai – tai keturi etnomuzikologai, prikeliantys dažnai tik seniems trobesiams žinomus folkloro garsus. „DakhaBrakha“ iš ekspedicijų po Ukrainos kaimus į pasaulines scenas atnešė nepakartojamą požiūrį į liaudies kūrybą ir nežemiškų harmonijų gelmes – tuo pat metu avangardines bei šventas. „DakhaBrakha“ – tai autentiška simfonija, įkvepianti kultūrinį ir meninį išsilaisvinimą.

Pačioje Ukrainoje „DakhaBrakha“ yra kultinis reiškinys, sujungiantis miestietišką avangardą ir Ukrainos kaimo gyvenimą. Kolektyvas yra išleidęs šešis albumus, iš kurių naujausias – „The Road“ (2016 m.) – yra dedikuotas tėvynainiams, paaukojusiems už laisvę savo gyvybę, ir tiems, kurie už ją vis dar kovoja ir nepraranda vilties. Kolektyvo muzika yra naudojama daugiau nei dešimtyje filmų ir naujame žinomo Irano režisieriaus Mohseno Makhmalbafo darbe.

„DakhaBrakha“ gerbėjus iš viso pasaulio traukia agresyviu garsu, aprėpiančiu daugybę ritualinių genčių ritmų ir įtūžusių, pribloškiančių, kakofoniškų vokalų. Tai įtaigu ir mistiška, tai jungia dvasingą ukrainiečių liaudies muziką, džiazo bei tranzo garsus.

Negana to, kad kolektyvas muzikaliai įtaigus – jis ir vizualiai įspūdingas! „DakhaBrakha“ susibūrė 2004 m. Kijevo šiuolaikinio meno centre DAKH avangardinio teatro režisieriaus Vladislavo Troitskio iniciatyva. Todėl jų šou niekada neapsieina be įspūdį keliančių sceninių efektų. „DakhaBrakha“ pavadinimas taip pat yra išskirtinis ir senojoje ukrainiečių kalboje reiškia „duoti / imti“.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

„DakhaBrakha“ pasirodė daugiau nei penkiuose šimtuose koncertų ir spektaklių, dalyvavo daugybėje tarptautinių festivalių ir gimtinėje, didelėje dalyje Europos, ir Kinijoje, Australijoje, JAV, Kanadoje, Kolumbijoje, Naujojoje Zelandijoje, Brazilijoje. Juos kvietėsi groti tokie festivaliai kaip „Glastonbury“, „Sziget“, „Roskilde“ ir kiti.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite