2018 11 17

Vaidotas Žukas

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Alantos žmonės ir svečiai

Rašytoja Kristina Sabaliauskaitė Alantos dvare (2018 m.). Jolantos Veršelytės-Bimbirienės nuotrauka

Š. m. lapkričio 17 d. Alantos dvare atidaryta galerijos vedėjos Jolantos Veršelytės-Bimbirienės 70 fotografijų paroda „Alantos žmonės ir svečiai“. Nuotraukos buvo parinktos iš ketverius metus kaupiamo galerijos fotoarchyvo. Alantos žmonėms atstovauja 35 kadrai su vietinėmis aukštaičių šeimomis, vaikais, ūkininkais, pedagogais.

Galerijoje apsilankiusių svečių buvo fotografuota keli tūkstančiai, iš kurių atrinkti vėl 35 kadrai. Tarp eksponuojamų Alantos dvaro svečių nuotraukų – rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, Austrijos princesė Pia Auersperg, pokštaujantys svečiai iš Malio Respublikos, keliasdešimt vestuvininkų iš Katalonijos, Lilio teatro režisierius iš Prancūzijos ir kiti. Visos didelio formato nuotraukos šį rudenį atspausdintos Vilniaus dailės akademijoje. Ekspozicija dedikuojama valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Parodos anotacijoje parodos autorė J. Veršelytė-Bimbirienė prisimena ypač įstrigusį 2016 m. rudens susitikimą su ambasadoriumi Vytautu Dambrava, save vadinusiu alantoku, kuris tąkart Alantos gimnazijoje pasakė: „Mokykitės ir dirbkite taip, kad ne jūs eitumėt į pasaulį, bet kad pasaulis ateitų į Alantą.“

Fotografijų paroda „Alantos žmonės ir svečiai“ dvaro galerijoje truks iki 2019 m. vasario 16 d.

Paminklinio Alantos dvaro antrame aukšte vyksta restauracija ir remontas. Čia, vyskupo kankinio Teofiliaus Matulionio gimtojoje Alantos parapijoje, kitų metų pavasarį bus įkurtas palaimintojo muziejus.

Alantos dvaro galerijoje – Austrijos princesė Pia Auersperg ir Robertas Fridrikas. Jolantos Veršelytės-Bimbirienės nuotrauka
Ambasadorius Vytautas Dambrava ir Jolanta Veršelytė-Bimbirienė (2016 m.). Vaidoto Žuko nuotrauka
Alantos dvaro svečias su šuniu. Jolantos Veršelytės-Bimbirienės nuotrauka
Svečiai pal. Teofiliaus Matulionio parodoje Alantoje. Jolantos Veršelytės-Bimbirienės nuotrauka