2018 11 19

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

A. Matelio „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ laimėjo 11-ąjį apdovanojimą

Režisierius Arūnas Matelis. „Scanoramos“ organizatorių nuotrauka

Šį savaitgalį Didžiosios Britanijos Kendal kalnų filmų festivalio uždarymo ceremonijos metu, kurią vedė plačiai žinomas airių komikas Edas Byrne’as, paskelbta, kad Arūno Matelio dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ laimėjo specialųjį žiuri prizą. Tai jau 11-as šio filmo apdovanojimas.

Kendal kalnų filmų festivalis – jau 17 metus Didžiojoje Britanijoje vykstantis renginys, išsiplečiantis iki keturiolikos miestų. Festivalis yra apdovanotas už išskirtinę reikšmę Anglijai – kasmet jis sugeneruoja daugiau nei 2,5 milijonus svarų sterlingų. Renginys kartais vadinamas „Filmų, sukurtų lauke, Oskarais“ (Oscars of outdoors filmmaking).

Šiais metais festivalyje parodyta daugiau nei 100 filmų iš viso pasaulio. Vieni iš pagrindinių festivalio rėmėjų yra „Channel 4“ – vienas svarbiausių Didžiosios Britanijos televizijos kanalų. „Channel 4“ televizijos atstovas Keme Nzeremas šiemet vadovavo festivalio komisijai. 

Programa, kurioje dalyvavo Arūno Matelio filmas, vadinosi „Pralaimėti“ (Lose): „Pralaimėjimas ne visada yra apie pralaimėtojus. Skausmas gali mums padėti atrasti naujas žinias, patirtį ir pagarbą“, – taip apibūdinti atrinktieji filmai.

Negalėdamas atvykti į apdovanojimų ceremoniją filmo režisierius Arūnas Matelis su festivalio lankytojais pasidalino videoįrašu, kuris sulaukė puikių reakcijų iš festivalio atstovų.

„Negalėjau atskristi į festivalio ceremoniją atsiimti prizo, todėl nusprendžiau atvažiuoti dviračiu“, – apie įrašą pajuokavo A. Matelis.

 Mėnesio pabaigoje „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ dar kartą sugrįš į Didžiąją Britaniją, šį kartą – į Londono tarptautinių filmų festivalį, suteikiantį kvalifikaciją BAFTA apdovanojimams.