2018 11 21

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

„Muzika visiems“ – muzikos dovana kiekvienam

„Caritas“ nuotrauka

Lapkričio 17d. VA Carito socialinės pagalbos ir integracijos centre „Betanija“ buvo minima pasaulinė vargstančiųjų diena. Centro lankytojai buvo pakviesti ne tik papietauti, bet ir pasiklausyti klasikinės muzikos koncerto, kurį, bendradarbiaujant su VA Caritu, padovanojo muzikinio-socialinio projekto „Muzika visiems“ ansamblis „CoLore“ (Konrad Levicki-smuikas, Lauryna Lankutytė-fortepijonas).

Spalio mėnesį startavęs projektas jau aplankė aplankė Vilnių, Kauną, Viešvilę, pasiekė šimtus skirtingo amžiaus klausytojų, negalinčių apsilankyti koncertų salėse ir pasiklausyti profesionaliai atliekamos klasikinės muzikos. Liga, negalia, atoki gyvenamoji vieta, finansiniai sunkumai, vyresnis amžius – visa tai gali lemti socialinę atskirtį ir padaryti kultūrinius renginius neprieinamus. Bet dalinimasis su kitais daro gyvenimą šviesesnį.

Ne pelno siekiantį projektą „Muzika visiems“ įkvėpė 1977 m. smuikininko Yehudi Menuhin įkurta organizacija „Live Music Now“. Šis žymus menininkas grojo ne tik didžiosiose koncertų salėse, tačiau surengė daugybę koncertų ligoninėse, vaikų namuose, karininkų stovyklose. Jis tikėjo muzikos galia keisti gyvenimus. Šiuo metu „Live Music Now“ organizacijos veikia daugelyje Europos šalių. Pagrindinė jų veikla – profesionaliai atliekamos klasikinės muzikos sklaida tarp socialinę atskirtį patiriančių visuomenės grupių.

Projekto iniciatorės Lietuvoje – altininkė Augusta Romaškevičiūtė ir smuikininkė Ieva-Marija Eidukonytė – sužavėtos idėjos dalintis muzika su visais, nusprendė kuo didesniam skaičiui žmonių suteikti galimybę patirti muzikos pažinimo džiaugsmą. Taip gimė projektas „Muzika visiems“. Jo metu nuskambės mažiausiai 15 koncertų Vilniaus Carite, Vilniaus Vilkpėdės ligoninėje, Vilniaus vaikų ligoninėje, Kauno vaikų ir jaunimo dienos centre, vaikų globos namuose Viešvilėje. Bendradarbiaujant su žinomais Lietuvos muzikais į projektą buvo atrinkta 13 talentingų jaunų atlikėjų, jiems ši veikla suteiks galimybę koncertuoti, tobulinti meninius įgūdžius.

Iki vasaros „Muzika visiems“ surengs dar du koncertus VA Carito padaliniuose.
Daugiau informacijos apie projektą.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba. VA „Caritas“ informacija