2018 11 22

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

„Dainuojantis riteris“ Valdovų rūmuose

Senosios muzikos specialistė Ieva Baublytė su meistriškumo kursų dalyviais. Gabrieliaus Jauniškio nuotrauka

Lapkričio mėnesį Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyksta 9-asis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis.

Lapkričio 16–18 d. vyko pirmoji festivalio dalis – Viduramžių muzikos meistriškumo kursai, kuriuos vedė viduramžių muzikos specialistė Cristina Alís Raurich iš Šveicarijos.

Meistriškumo kursų vedėja Cristina Alís Raurich su organetu. Gabrieliaus Jauniškio nuotrauka

Meistriškumo kursuose dalyvavo dvidešimt šeši mokiniai su savo mokytojais iš septynių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų (Biržų, Panevėžio, Kauno, Marijampolės, Paparčių, Kaišiadorių ir Vilniaus). Tris dienas vaikai tobulino, repetavo ir improvizavo viduramžių muzikos kūrinius, kuriuos iš anksto buvo paruošę su savo mokytojais.

Meistriškumo kursų metu jie sužinojo viduramžių muzikos atlikimo subtilybes, kurias atskleidė kursų mokytoja, bei turėjo galimybę išbandyti ir groti senaisiais muzikos instrumentais (gotikine arfa, organetu, išilginėmis fleitomis), kuriuos vaikams pristatė senosios muzikos specialistė Ieva Baublytė.

Edukacinį koncertą papuošė iliustruotojos (dailininkės) Monikos Vaicenavičienės sukurtos lėlės. Gabrieliaus Jauniškio nuotrauka

Lapkričio 17 d. paskaitoje „Atkurti viduramžių garsai: organetas“, Cristina Alís Raurich pristatė savo viduramžių muzikos instrumentą – organetą, kurį, manoma, kad dovanų galėjusi gauti ir Ona Vytautienė.

Gabrieliaus Jauniškio nuotrauka

Lapkričio 18 d. Valdovų rūmų menėje mokiniai su kursų mokytojomis (Cristina Alís Raurich ir Ieva Baublyte) pristatė premjerinį edukacinį koncertą „Dainuojantis riteris“ pagal Beatričės Urmilevičienės scenarijų. Žiūrovai nukeliavo į Vytauto Didžiojo laikus ir kartu su kaimo jaunuoliu Kerniumi keliavo po Europos muzikinę kultūrą:

„Drąsiausi Lietuvos vyrai dalyvaus atrankos turnyre, o nugalėtojui Lietuvos didysis
kunigaikštis Vytautas suteiks drąsaus ir garbingo riterio vardą.“ Tačiau kaimo senoliai tokiu pasiūlymu nesižavėjo. Jie bambėjo, kad, atidavus stipriausius vyrus, nebus kam darbų nudirbti, todėl, dar prieš atvykstant pasiuntiniui, išsiuntė jaunuolius į medžioklę, o vienintelį likusį tinginį Kernių – į pilį.

Šv. Cecilijos festivalio koordinatorė Beatričė Urmilevičienė. Gabrieliaus Jauniškio nuotrauka
Gabrieliaus Jauniškio nuotrauka
Gabrieliaus Jauniškio nuotrauka
Gabrieliaus Jauniškio nuotrauka
Gabrieliaus Jauniškio nuotrauka

Parengė festivalio koordinatorė Beatričė Urmilevičienė