2018 11 26

bernardinai.lt

Laisvos visuomenės institutas

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Taivaniečiai referendume pasisakė prieš vienalytes santuokas

Pixabay.com nuotrauka

Taivano gyventojai praėjusį šeštadienį surengtose trijose referendumo serijose atmetė tos pačios lyties santuoką ir parėmė santuokos, kaip vyro ir žmonos, sampratą.

Praėjusiais metais vienas iš aukštųjų šalies teismų teigiamai pasisakė apie tos pačios lyties santuokas ir įsakė jas įteisinti. Vyriausybė pažadėjo, kad ji visgi stengsis jas įteisinti, tačiau po šeštadienio referendumų įstatymas galimai bus silpnesnis.

Santuokos apibrėžimo klausimas buvo keltas trijų atskirų referendumų metu. Juos organizavo konkuruojančios stovyklos. Konservatorių grupė klausė, ar dabartinis teisinis reguliavimas, kuriuo Taivano civilinis kodeksas santuoką apibrėžia kaip vyro ir moters santuoką, turėtų likti nepakeistas, tuo tarpu LGBT aktyvistai prašė į santuokos apibrėžimą įtraukti ir tos pačios lyties asmenų poras. Rezultatai atskleidė paramą „už šeimą“ pasisakiusių konservatyvių grupių naudai.

Vyriausybė anksčiau pasakė, kad šeštadienio referendumai neturės didelės įtakos pokyčiams, kurių reikalauja teismo sprendimas. Šiuo metu yra rengiamas specialusis įstatymas, kuriam priimti nereiktų keisti civilinio kodekso. Vienalyčių santuokų šalininkai bijo, kad galiausiai teisinis reguliavimas dėl vienalyčių santuokų įteisinimo bus daug silpnesnis. Manoma, kad vienalytės poros galbūt gaus tik teisinę apsaugą, bet ne teisę susituokti.

Parengta pagal BBC informaciją