2018 11 27

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Savojo „aš“ paieškos Kauno menininkų namų gimtadienyje

Menininkai Lukasas Zerbstas ir Danielis Neubacheris.

Kauno menininkų namams (KMN) šiemet sukanka 47 metai. Gimtadienio šventę KMN pasitinka lapkričio 29 d. 19 val. su specialiai šiai progai ir vietai sukurtu performansu „Behind Closed Doors“, pristatomu paskutinių šių metų KMN rezidentų iš Vokietijos Danielio Neubachero ir Lukaso Zerbsto. Po performanso dalyvių laukia subtili šventinė programa, kurioje, skambant DJ muzikai, bus pristatomos KMN infocentro naujienos, reziumuojami praėję metai ir aptariamos ateities vizijos.

Performanso ašis – santykis tarp atlikėjo ir publikos: tiesioginis, asmeniškas, intymus bendravimas. Pasitelkdamas performatyvų meną, eksperimentinę elektroninę muziką ir daugiasluoksnį, gyvą skaitmeninį turinį, kūrinys „Behind closed doors“ siekia nupasakoti dabartinę visuotinę ir individualią jauseną, veikiamą socialinės medijos, kontakto nebuvimo ir kitų iššūkių. Atlikėjai bando atrasti ryšį su savo publika, tačiau lieka vieni, įkalinti kreivų veidrodžių kambaryje. Kaip stebėjimo satelitas, skriejantis orbitoje aplinkui save.

Šis kūrinys sujungs dviejų skirtingų menininkų praktikas ir tyrimo laukus, kels skaitmenizacijos, tapatybės, socialinės menininko rolės ir produktyvumo klausimus. Pasitelkdama performatyvaus meno praktikas, eksperimentinę elektroninę muziką ir daugiasluoksnį, gyvą skaitmeninį turinį, „Behind closed doors“ kūrybinė komanda pakvies permąstyti santykius tarp veikiančiojo ir stebinčiojo, atlikėjo ir publikos, uždaro ir viešo.

D. Neubacheris ir L. Zerbstas mokėsi Brėmeno menų universitete. D. Neubacheris įvairaus tipo skulptūrose nagrinėja skaitmenizacijos, tapatybės, socialinės menininko vaidmens klausimus, o L. Zerbsto praktikoje figūruoja darbas su erdve ir šiuolaikinio produktyvumo klausimais. Performansą „Behind Closed Doors“ menininkai plėtoja su kompozitoriumi Arūnu Perioku ir šokio teatro „Aura“ šokėjais Julija Mintaute, Matthew Woodcocku-Livingstonu ir Mei Chen.

Daugiau informacijos – Kauno menininkų interneto namų svetainėje www.kmn.lt.