2018 11 29

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalio atidaryme – karnavalas

Agota Gudelytė. Organizatorių nuotrauka

Vienintelis Baltijos šalyse vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Vaikų Kalėdų sala“ jau visai netrukus, gruodžio 7-9 dienomis, pakvies visus vaikus, vaikų tėvus ir jauniesiems skaitytojams skirtos literatūros specialistus į Vilniaus mokytojų namus, kuriuose laukia per penkiasdešimt renginių, dedikuotų  vaikų ir jaunimo literatūrai.

Festivalio atidarymo šventės – „Kygų veikėjų karnavalo“ – metu gruodžio 7 d. bus apdovanoti originaliausiais knygų personažų kostiumais pasipuošę dalyviai. Kostiumus vertins ir nuspręs, kas laimės kelionę dviems į nepakartojamąjį vaikų pramogų muziejų „Junibacken“, esantį Švedijoje, tikrų srities profesionalių komanda: mados prekės ženklo „atsikeli ir varai“ kūrėja Aušra Šeduikytė, Agnė Juškėnaitė – video turinio kūrėja, savo kūryba skatinanti populiariosios grafinės literatūros plėtrą Lietuvoje bei profesionali Lietuvos Cosplay (persirengimo į personažus kultūros) atlikėja Agota Gudelytė (Foxtail). 

Kaip sako „Knygų veikėjų karnavalo“ organizatoriai, „Knygų veikėjų pasirodymas“ yra karnavalo laukimo dalis, o kai kažko lauki ir ruošiesi, tas laukiamas dalykas būna daug kartų magiškesnis. Pasirengimas pasirodymui yra viena tų prasmingų veiklų, kuria tėvai gali užsiimti kartu su vaikais – nusprendus dalyvauti „Knygų veikėjų pasirodyme“ tikrai nebereikės sukti galvų, ką čia kartu nuveikus su šeima. Nors ir nereikalaujantis labai didelių pastangų, pasirengimas visgi yra procesas iš daug dalių ir užduočių: reikia perversti mėgiamiausias vaikų knygas ir nuspręsti, kuris knygų veikėjas labiausiai nusipelno „Mėgstamiausio“ titulo, tada sugavoti, kaip atrodytų jo kostiumas ir iš ko jį pagaminti, taip pat sugalvoti trumpą pasirodymą (ne ilgiau dviejų minučių), kurio metu bus pristatomas veikėjas ir jo kostiumas, o galbūt ir koks nors išskirtinumas. Visos veiklos yra lavinančios vaizduotę, suburiančios šeimas veikti kažką truputį įdomesnio nei įprastai, o rezultatas – didelė ir spalvota šventė.

Registruotis į „Knygų veikėjų pasirodymą“ galima iki lapkričio 30 dienos. Registracijos anketa.

Dar viena vaikų ir jaunimo literatūros festivalio atidarymo šventės staigmena – pirmasis vaikų knygų kūrėjų ir iliustratorių muzikinės grupės „Knygų vaikai“ pasirodymas. Grupę sudaro puikiai žinomi vaikų literatūros kūrėjai Kotryna Zylė, Tomas Dirgėla, Virgis Šidlauskas bei Benas Bėrantas.

Daugiau informacijos apie „Knygų veikėjų karnavalą“ bei „Knygų veikėjų pasirodymo“ taisykles galima rasti čia.

Renginiai nemokami.

Organizatorių informacija