2018 12 23

Kun. Vladimiras Solovej

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Sekmadienio homilija. Krikščionis – susitaikymo žmogus

Daugybę kartų esame tarę šios Evangelijos ištraukos žodžius. Kalbėdami rožinį, kartodami „Sveika, Marija“ maldą. Šį sekmadienį skaitomas pasakojimas nėra labai tikslus ir logiškas žvelgiant istoriškai. Kyla klausimų, kaip galėjo Marija viena iškeliauti taip toli, turėdama vos 14 metų. Kodėl palieka Elzbietą būtent tada, kai ši pagimdo sūnų ir, sakytume, kaip tik tuo metu, kai ji yra labiausiai reikalinga pagalbos?

Norėdami atrasti visą pasakojimo prasmę, turėtume žvelgti į jį Senojo Testamento kontekste. Mums prieš akis atsiskleis be galo turtingas Marijos paveikslas. Evangelijos autorius parenka detales, kurios skaitytojui atskleidžia, kad Marija – naujoji Sandoros skrynia. Skrynia, savo įsčiose glaudžianti Dievo Žodį.

Ir kiekvienas krikščionis yra ta naujoji Sandoros skrynia. Dievo Žodžio prakalbintas, negali likti kur buvęs: skuba su visais pasidalinti savo žinia. Tampa ramybės, susitaikymo žmogumi. Priima gausų Dievo palaiminimą, kuris ženklina, kad esame žmonės, nešantys šiam pasauliui dievišką gyvybę.

Sekmadienio homilijos autorius – kun. dr. Vladimiras Solovej, Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos studijų prefektas, Pabradės ir Pavoverės parapijų klebonas, Karkažiškės bažnyčios rektorius.