Žiūrėjimo ir skaitymo laikas

10 min.

Teatro elitas. Šviesų dailininkui L. Kleinui didžiausias įvertinimas – kolegų pasitikėjimas

Portretas.
LNOBT šviesų dailininkas Levas Kleinas. Martyno Aleksos nuotrauka

Teatro elitui priklauso ir tos asmenybės, kurių darbas teatre visiems gerai matomas, bet retai žiūrovų ar kritikų įvertinamas. Šviesų dailininkas LEVAS KLEINAS Lietuvos operos ir baleto teatre dirba nuo pat jo įkūrimo pradžios.

Per 40 karjeros metų jis sukūrė šviesų dizainą net 50 operų ir 40 baleto spektakliams. Dirbo su žymiais režisieriais, choreografais, daug keliavo su Sergejaus Prokofjevo baletu „Romeo ir Džuljeta“, diriguojamo maestro Mstislavo Rostropovičiaus.

„Svarbiausia, kai tu randi paramą ir pasitikėjimą iš režisieriaus, choreografo ir scenografo. Tai yra pats didžiausias įvertinimas“, – vaizdo pasakojime sakė L. Kleinas.

Vyriausias LNOBT šviesų dailininkas prisimena laikus, kai techninės galimybės buvo labai ribotos, o mokytis šviesų dailės meno reikėjo pačiam. Beje, Lietuvoje šviesos dailininkų mokslo įstaigos iki šiol neruošia. Pats L. Kleinas savo žinias ir patirtį stengiasi perduoti teatre dirbantiems komandos nariams. Pasak jo, labai svarbu išmanyti šviesų techniką, bet dar svarbiau suprasti patį kūrybos procesą: „Spektaklio negalima suvokti atskirai – scenografijos, apšvietimo, choreografijos, muzikos, režisūros. Kai yra ta visuma – tuomet ir įvyksta spektaklis.“

Lietuvos teatro sąjunga pristato projektą „Teatro elitas“ apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus. Vaizdo pasakojime jie dalijasi savo išskirtine kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie kūrybą, menininko profesiją, gyvenimą teatru.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien