2018 12 28

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Atnaujinta A. Mickevičiaus biblioteka atveria duris

Redakcijos archyvo nuotrauka

Sausio 2 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka lauks sugrįžtančių savo skaitytojų atnaujintose patalpose. Ne vienus metus trukusi rekonstrukcija ir jos sukelti suvaržymai buvo tikras išbandymas prisiekusiems knygų mylėtojams.

Apsilankiusių bibliotekoje laukia paprastesnis leidinių skolinimasis ir grąžinimas, patogios erdvės individualiam, grupiniam ir kūrybiniam darbui, poilsiui ir bendravimui, muzikos perklausos, videoįrašų peržiūros įranga, iškirtinės kolekcijos ypatingoje aplinkoje besidomintiems A. Mickevičiaus kūryba ir Vilniaus regiono krašto istorija.

Bibliotekos pastatas iškilo ant XV–XVI a. kultūrinių sluoksnių liekanų, jis turėjo keletą šeimininkų, jame virė intensyvus gyvenimas, nuo XVIII a. jis pradėtas vadinti rūmais, o 1950 m. čia įsikūrė biblioteka. Rekonstrukcijos metu buvo atkurti unikalūs patalpų architektūros elementai, sienų tapyba, lipdiniai, restauruotos XX a. koklinės krosnys. Kiekvienas apsilankęs bibliotekoje galės pasigrožėti išskirtinėmis interjero detalėmis ir pro langus atsiveriančiais nuostabiais vaizdais.

Atidarymo dieną pirmųjų bibliotekos lankytojų lauks dovanos, ekskursijos. Bibliotekos darbuotojai sausio 2 d. 11, 13, 15 ir 17 val. (trukmė – 1 val.) papasakos praeities istorijas apie biblioteką ir Vilniaus miesto gyvenimo fragmentus. Visi kviečiami registruotis el. paštu [email protected] ir kartu pasidžiaugti naujomis erdvėmis.

Apsilankiusiųjų vakare laukia nemokamas Lietuvoje gyvenančio belgų gitaristo Chriso Ruebenso koncertas. Koncertas vyks bibliotekos Didžiojoje salėje (Trakų g. 10, Vilnius). Koncerto pradžia – 18 val.

Yra ir kitų naujienų bibliotekos durų atvėrimo proga. Nuo sausio 2 d. biblioteka kvies skaitytojus užsukti ir šeštadieniais. Biblioteka dirbs pirmadieniais–šeštadieniais 11–19 val. Skubantiems skaitytojams nebereikės derintis prie bibliotekos darbo laiko, kad galėtų grąžinti pasiskolintus leidinius. Knygas bus galima grąžinti 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę ir bibliotekos ne darbo laiku. Naujai užsiregistravę skaitytojai gaus išskirtinio dizaino skaitytojų pažymėjimus.