2018 12 30

Kun. Ramūnas Mizgiris, OFM

Bernardinai.TV

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Sekmadienio homilija. Kam mus įpareigoja vaiko orumas

Paskutinis metų sekmadienis yra skirtas šventosios Šeimos šventei. Šiai dienai parinkta Evangelijos ištrauka pateikia svarbią pamoką mums visiems.

Dvylikametis Jėzus pirmą kartą dalyvauja piligrimystėje – su savo tėvais keliauja į Jeruzalę švęsti Velykų. Šia proga galime prisiminti, kad kiekvienas sekmadienis yra mažosios Velykos. Tad esame kviečiami keliauti į šventyklą, išgyventi Dievo artumą, ne tik kartą metuose per Velykas, bet kiekvieną sekamdienį dalyvaudami Mišiose.

Evangelinė istorija tęsiasi, pasakojimu, kad Juozapas ir Marija su kitais maldininkais grįždami namo, pastebėjo, kad karavane Jėzaus nėra. Rado jį tik po trijų dienų ieškojimo, sėdintį šventykloje tarp mokytojų. Juozapui ir Marijai – tai tarsi Didysis penktadienis, kai Kristus miršta, – tačiau trečią dieną yra atrandamas bendruomenėje. Ką tai sako mums?

Kiekviena šeimos narys yra pašauktas padėti vienas kitam eiti Dievo pažinimo, šventumo keliu. Ypač tėvų misija yra palydėti savo vaikus tikėjimo ir gyvenimo kelyje. Tačiau evangelija aiškiai pabrėžia, kad vaikai nėra tėvų nuosavybė. Vienintelis mūsų gyvenimo šeimininkas yra Dievas. Tad tėvų užduotis – padėti vaikams skleistis ir eiti evangeliniu laisvės keliu. Išpildyti Dievo meilės jiems skirtąjį planą.

Sekmadienio homilijos autorius – kun. Ramūnas Mizgiris OFM, tarnaujantis Vilniaus Bernardinų bažnyčioje.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.