2019 01 08

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Vilniečių pamėgta skaitykla keliasi į Vilniaus geležinkelio stotį

„Lietuvos geležinkelių“ nuotrauka

Praėjusią vasarą Vilniuje pirmą kartą organizuotas šimto dienų atviros skaityklos projektas „Vilnius skaito“ keliasi į besikeičiantį Vilnius stoties rajoną ir tampa „Lietuvos geležinkelių“ įgyvendinamo modernaus verslo ir mobilumo centro „Vilnius Connect“ projekto dalimi. Nuo sausio 8-osios vilniečiai ir miesto svečiai knygas gali skaityti Vilniaus geležinkelio stoties pagrindinėje salėje. 

Stotyje įsikūrusi „Vilnius Connect“ skaitykla veikia visą parą. Joje planuojama turėti apie tris šimtus įvairių žanrų ir temų knygų, skirtų įvairaus skonio ir išsilavinimo skaitytojams. 

„Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška sakė tikintis, kad „Vilnius Connect“ skaitykla pritrauks knygų mėgėjus, o laukiantiesiems traukinio pasiūlys prasmingai praleisti laiką. 

„Turime viziją, kaip transformuoti Vilniaus geležinkelio stoties teritoriją ir ją paversti traukos centru. „Vilnius Connect“ skaitykla norime praturtinti miestiečių, svečių patirtis ir pasiūlyti prasmingai praleisti laiką, pavyzdžiui, laukiant kelionės traukiniu. Įgyvendinant „Vilnius Connect“ projektą artimiausiu metu planuojame pristatyti ir daugiau idėjų, skatinančių bendruomeniškumą, kūrybingumą ir saviraišką. Tikime, kad kurdami naujas patirtis pokyčiams užkrėsime ir visą rajoną“, – sakė M. Bartuška.

Pasak „Vilnius skaito“ skaityklų projekto organizatorės Jurgos Mandrijauskaitės, tai bus kiek mažesnis skaityklos modelis, negu buvo vasarą Lukiškių aikštėje, tačiau skaitykloje bus kruopščiai atrinktos, kokybiškos knygos, tad kiekvienas ras sau aktualią knygą.

„Vilnius Connect“ skaitykla išsiskiria tuo, kad veikia visą parą. „Atsižvelgiant į rajoną, norime, kad skaitykla atliktų ir socialinę misiją, todėl keletą lentynų planuojame skirti socialinės, psichologinės pakraipos literatūrai. Skaityklos erdvėje svarstome organizuoti pokalbius su knygų autoriais ir diskusijas su įvairių sričių ekspertais“, – teigė J. Mandrijauskaitė. 

Stoties skaitykloje įrengtos poezijos, kelionių, negrožinės, grožinės literatūros, lietuvių rašytojų, anglų, rusų, lenkų kalbų, vaikų ir paauglių, literatūros gurmanų lentynos.  Skaityklos turinys tai pat bus atnaujinamas bendradarbiaujant su įvairiomis organizacijomis. Skaityklai naujas knygas parinks knygų apžvalgininkas Audrius Ožalas.