2019 01 11

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Prisiekė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Pauliaus Peleckio / BFL nuotrauka

Šiandien Seimo posėdyje prisiekė naujasis kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Priesaiką priėmė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio teikimu M. Kvietkauską į šias pareigas Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dekretu paskyrė nuo gruodžio 22 d.

Septynioliktojoje Vyriausybėje naujuoju kultūros ministru M. Kvietkauskas buvo paskirtas, kai iš šių pareigų atsistatydino Liana Ruokytė-Jonsson.

„Kultūra yra būdas suburti žmones kartu, kad visuomenė būtų tvirtesnė, – sakė naujasis kultūros ministras. – Mano įsipareigojimas ir požiūris – žvelgti į kultūros lauką universaliai. Visos jos dalys svarbios: ir paveldas, ir bibliotekos, ir teatras, muzika, edukacija, ir visos kitos. Taip pat norėčiau pabrėžti, kad ateinu iš lituanistikos – srities, kuri jungia kultūrą ir švietimą. Ir sąsaja tarp šiųdviejų sferų man yra svarbi.“

Pauliaus Peleckio / BFL nuotrauka

Pauliaus Peleckio / BFL nuotrauka

Mindaugas Kvietkauskas gimė 1976 m. gegužės 27 d. Panevėžyje. 1994–2000 m. studijavo lietuvių filologiją Vilniaus universitete. 1999–2008 m. dirbo kritikos redaktoriumi žurnale „Metai“, 2002–2003 m. studijavo judaiką (jidiš kalbą ir literatūrą) Oksfordo universiteto Hebrajų ir judaikos studijų centre. 2006 m. VU apgynė daktaro disertaciją „Ankstyvasis literatūrinis Vilniaus modernizmas (1904–1915)“.

VU Lietuvių literatūros katedros dėstytojas. 2008–2018 m. – Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorius.

Nuo 2012 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narys, yra išleidęs eilėraščių ir esė knygų, vertimų iš jidiš bei lenkų kalbos. 

Pauliaus Peleckio / BFL nuotrauka

Pauliaus Peleckio / BFL nuotrauka

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.