2019 01 18

Narvydas Naujalis

Lietuvos teatro sąjunga

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Operos scenos talentas ir vokalo meistras – Vaclovas Daunoras

Operos solistas Vaclovas Daunoras. Lietuvos teatro sąjungos nuotrauka

„Penkiolikos metų aš palikau namus Žagarėje ir išėjau pėsčias į Vilnių. Suėmiau dūšią ir pasakiau mamai: „Mamyte viena burna bus mažiau – aš išeinu laimės ieškoti“, – sunkią gyvenimo pradžią vaizdo pasakojime prisimena operos žvaigždė VACLOVAS DAUNORAS.

Šiandien Vaclovas Daunoras (g. 1937) vertinamas kaip vienas ryškiausių artistų Lietuvos operos scenos istorijoje. Jis stažavosi Milano „La Scala“ teatre ir 1967 m. debiutavo jo scenoje kartu su garsiuoju Luciano Pavarotti. 1971 m. tarptautiniame Tulūzos dainininkų konkurse Prancūzijoje V. Daunoras laimėjo „Grand Prix“. Šis konkursas priklauso aukščiausio meistriškumo konkursų kategorijai; jį laimėjus dainininkams jau nebeleidžiama varžytis kituose konkursuose.

Daugiau nei tris dešimtmečius V. Daunoras dainavo Lietuvos operos ir koncertinėse scenose, o Lietuvai atgavus nepriklausomybę išvyko į JAV. 1995 m., būdamas 58-erių, debiutavo prestižiniame Niujorko „Metropolitan Opera“ teatre.

Interviu metu solistas juokiasi prisiminęs, kaip „Metropolitan Opera“ teatro kolektyvas jį vadindavo dinozauru, mat tokio amžiaus dainininkų, kurie vis dar gerai dainuotų, labai reta. V. Daunoras garsiausiame pasaulyje operos teatre dirbo net dešimt sezonų, tačiau karjerą buvo priverstas baigti dėl diagnozuotos Parkinsono ligos.

Šiuo metu maestro dienas leidžia globos namuose Nemenčinėje. Apsupty miškų, taip stipriai primenančių brangias praeities akimirkas.

Lietuvos teatro sąjunga pristato projektą „Teatro elitas“ apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus. Vaizdo pasakojime jie dalijasi savo išskirtine kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie kūrybą, menininko profesiją, gyvenimą teatru.