2019 02 06

Ieva Šukytė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kaip jaustumėtės, jeigu jums dabar apsireikštų Dievo Motina Marija?

Kadras iš rež. Gianni Zanasi filmo „Įkyrioji malonė“ („Troppa grazia“, Italija, 2018 m.).
Kadras iš rež. Gianni Zanasi filmo „Įkyrioji malonė“ („Troppa grazia“, Italija, 2018 m.).

Kaip jaustumėtės, jeigu jums dabar apsireikštų Dievo Motina Marija? Tikriausiai pagalvotumėte, kad jums pradėjo vaidentis. Taip jaučiasi ir filmo „Įkyrioji malonė“ (Troppa grazia, 2018) pagrindinė veikėja Lučija, kurią vaidina filme „Tobuli melagiai“ lietuvių pamilta italų aktorė Alba Rohrwacher. Nuotaikinga, netikėtumų pilna komedija Lietuvos kino teatrus pasieks vasario 8 dieną.

Apsireiškimas 21-ajame amžiuje

Lučijos gyvenimas sukasi viesulu – ji bando suderinti motinystę su romantiškais santykiais ir matininkės profesija. Staiga, dirbant prie vieno statybų projekto, Lučija lauke pamato keistai apsirengusią moterį, kurią iš pradžių palaikė bename ar pabėgėle. Tik vėliau Lučija supranta, kad ji – tai Dievo Motina.

Ar įmanomas Dievo Motinos apsireiškimas 21-ajame amžiuje, ar tai tik jaunos moters fantazija? Filme draugai ir šeima nukreipia Lučiją pas psichologą, o Mergelė Marija vis grįžta ir įkyriai įkalbinėja pastatyti bažnyčią. Šie apsireiškimai veda į smagius nesusipratimus Lučijos karjeroje ir asmeniniame gyvenime.

Kadras iš rež. Gianni Zanasi filmo „Įkyrioji malonė“ („Troppa grazia“, Italija, 2018 m.).

Ryškėjanti kino žvaigždė iš Italijos

Juoko nestokojančioje šiltoje komedijoje pagrindinį vaidmenį vaidina italų aktorė Alba Rohrwacher. Šviesių plaukų, baltos odos ir turinti vokišką pavardę A. Rohrwacher iš pirmo žvilgsnio neprimena tipinės italės. Žiūrovams žinoma iš filmų „Tobuli melagiai“ (2016), „Šventa vieta“ (2017) ir „Laimingasis Ladzaras“ (2018), aktorė 2009 m. Berlyno kino festivalyje apdovanota kaip kylanti Europos žvaigždė, o pernai gruodį nominuota kaip geriausia Europos aktorė.

„Įkyriojoje malonėje“ A. Rohrwacher įkūnija chaotiškame gyvenime besiblaškančią moterį, bandančią atrasti save iš naujo. „Ji niekuo netiki. Lučija tiesiog neturi laiko, nes visada lekia iš vienos vietos į kitą, ypač dėl savo dukros. Ji neturi laiko įsimylėti, pasilinksminti ar tiesiog pasvajoti. Ji turi laiko tik keistiems darbams“, – apie savo veikėją pasakojo A. Rohrwacher.

Pati aktorė filmą apibūdino kaip pilną šviesos, švelnumo ir delikatumo istoriją, kurioje svarbiausia – meilė.

„Filme vaizduojamos kelios neįprastos meilės istorijos. Pirma – tarp Lučijos ir Arturo, kurie nebegali gyventi kartu, bet vis grįžta vienas pas kitą. Kita istorija – Lučijos meilė žemei, kurią ji bando apsaugoti. Ir galiausiai meilė sau pačiai! Ji yra visur“, – žurnalui „Le Journal des Femmes“ teigė aktorė.

Šios šiltos komedijos premjera įvyko Kanų kino festivalyje, o nuo vasario 8 d. filmas „Įkyrioji malonė“ – ir Lietuvos kino teatruose.

Filmo „Įkyrioji malonė“ anonsas: