Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2019 02 07

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min.

Valentino diena KITAIP: šventės užkulisiai, arba Nelik vienas per Šv. Valentiną

Organizatorių nuotrauka

„Iš savo patirties sakau, neužsidarykite ir nelikite vieni per Šv. Valentiną. Ši diena skirta visiems, kurie nori švęsti meilę, ir nesvarbu, ar turi porą, ar ne. „Valentino diena KITAIP“ ir gimė iš idėjos sukurti tokią erdvę, kurioje visi jaustųsi jaukiai, nepriklausomai nuo savo statuso, amžiaus ar tikėjimo, nes meilė yra skirta visiems“, – sako populiaraus renginio „Valentino diena KITAIP“ organizatorė VAIDA SPANGELEVIČIŪTĖ-KNIEŽIENĖ, kuri pripažįsta, kad organizuoti tradicinį renginį yra nemenkas iššūkis, nes kaskart programoje turi būti kas nors kitaip.

Ko galime tikėtis šiųmetėje Valentino dienoje KITAIP?

Pagrindinė naujiena, turbūt ta, kad šįkart šėlsim ir Dievo šauksimės kitu ritmu, kurį užkurs būgnų virtuozai iš Anglijos Terlas Bryantas ir Martinas Neilas, šie talentingi muzikantai kartu grojo su pripažintais menininkais ir muzikos grupėmis iš viso pasaulio ir geba pažadinti žmonių širdis per būgnų muziką. Perspėju, jog būtumėte nusiteikę netikėtumams, nes šiems muzikantams patinka įtraukti žiūrovus į savo šou, kad jie savo rankomis, kojomis ar kitomis netikėtomis detalėmis irgi pradėtų mušti ritmą. Nepaprastai įspūdinga, kai visa arena suošia vienu ritmu.

Dažnas į „Valentino dieną KITAIP“ ateina tiesiog tikėdamasis gero koncerto, todėl kaskart norisi pakviesti ir gerai žinomų atlikėjų. Toks yra Saulius Petreikis su savo orkestru. Tai vienas iš nuoširdžiausių, ekspresyviausių ir nenuspėjamų Lietuvos kūrėjų, grojantis keliomis dešimtimis instrumentų, pametęs galvą dėl pasaulio tautų folkloro ir derinantis jį su šiuolaikišku skambesiu. Multiinstrumentalistas džiaugiasi, kad šiemet jo laukia net trys dideli koncertai su Lietuvos kameriniu orkestru bei Andriumi Mamontovu pristatant jo albumą „Šiaurės naktis. Pusė penkių“. Sauliaus Petreikio sumanymai – ambicingi, techniškai gana sunkiai atliekami, bet melodingi ir lengvai klausomi. Jis į Žalgirio arenos sceną lips kartu su daugiau nei 50 choristų ir 10 muzikantų. Kaune jo programa pristatoma pirmą kartą.

Organizatorių nuotrauka

Kad bus gražu, žada ir Nerijaus bei Mildos Sadauskų duetas iš Vilniaus „Skafandras & Drugelis“. Šią porą pažįstame iš LRT televizijos projekto „Du balsai – viena širdis“, kur ji ne tik džiugino, bet ir stebino. Užkariavo tiek žiūrovų, tiek komisijos simpatijas.

Kristina Žaldokaitė, taip pat, gerai žinoma Lietuvos muzikos padangėje ir tituluojama viena stipriausių pritariančiųjų vokalisčių, kurios balsu ne mažiau nei savo pasitiki garsiausi Lietuvos atlikėjai. Praėjusiais metais Kristina, kaip pritariančioji vokalistė, lipo ir į didžiosios „Eurovizijos“ sceną su grupe „Fusedmarc“. Valentino dienos KITAIP scenoje ji pasirodys kartu su savo broliu Rimantu Žaldoku.

„Valentino dienos KITAIP“ scenoje pamatysime ir „Baltas Varnas“, tai keturios talentingos ir charizmatiškos asmenybės, kurias sujungė muzika. Grupė pasižymi unikaliais vokalais ir įspūdingomis muzikinėmis improvizacijomis.

Dar viena intriga, kuri atsiskleis tik atėjus į šventę, yra žmonių pasidalijimas savo gyvenimo istorijomis. Šią Valentino dieną išgirsime  Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupo Mindaugo Sabučio ir jo šeimos liudijimą. Ne mažiau netikėta bus dr. Daliaus Barkausko ir jo šeimos gyvenimo istorija. Dalius Barkaukas – Lietuvos olimpinės rinktinės vyr. gydytojas, kuris Lietuvos sportininkus lydėjo į Atlantos (1996), Sidnėjaus (2000), Atėnų (2004), Beijing (2008) vasaros ir Solt Leik Sičio (2002), Torino (2006), Vankuverio (2010) žiemos, Singapūro (2010) jaunių bei Sočio (2014) olimpines žaidynes.

Turime gerų žinių ir jauniems tėvams, kurie nori ateiti į renginį, bet neturi kur palikti savo mažylių. Šiemet Valentino dienai pasiruošėme taip, kad į renginį galėtų ateiti tėvai kartu su savo vaikais. Jiems arenoje bus palikta erdvė, kurioje jie galės ir pajudėti, ir pailsėti, o tėvai galės atsipalaiduoti nuo nereikalingos įtampos nuolat ramindami vaikus. Tai štai tokia ta meilės šventė, kurioje laukiami ir priimami visi.

„Valentino dieną KITAIP“ organizuoja Kauno arkivyskupija, ar tai reiškia, kad renginys skiriamas tik tikintiesiems?

Mes neskirstome žmonių į tikinčiuosius ir ne, bet taip, renginį organizuoja Kauno arkivyskupija. Pradžioje buvome sulaukę kritikos: ką čia tie krikščionys švenčia? Valentino dieną?! Tai taip banalu! Ar neturite daugiau ką švęsti? O Vasario 16–oji? Kita valstybinė šventė? Sulaukėme įvairių pastabų, bet neturėtume pamiršti, kad tai Švento Valentino diena, o subanalinti galime daug ką – santuoką, santykius, draugystę, man atrodo, kad reikia kalbėti apie meilę, bet ne kaip priemonę, o kaip dovaną, kurią gauname kiekvienas.

Jeigu atvirai, man meilė yra Dievo dovana ir jei meilėje nebeliktų Dievo, tai ji greit taptų banali ir labai trumpalaikė. Norint mylėti ir būti mylimam, reikia tapti tuo, kuo Dievas tave sukūrė, o tam mums reikia ir Dievo, ir kitų žmonių. Man atrodo, kad labai svarbu tą dieną priminti, jog visi esame mylimi. Galbūt šiandien tu galvoji, kad tavęs niekas nemyli, bet tikrai yra vienas Asmuo, kuris visada myli ir priima tave tokį, koks esi šiandien, gal vienišas, liūdnas, nusivylęs žmonėmis ar net pačiu Dievu, bet, nepaisydamas mūsų jausmų ir emocijų, Jis visada išlieka ištikimas ir mylintis.

Organizatorių nuotrauka

Jei būtume sau nuoširdūs, tai tikrai prisimintume, kad buvo tokių Valentino dienų, kai norėjosi jas švęsti, bet nežinojome, kaip, todėl likome namuose ir susivynioję į šiltą pledą gurkšnojome vyną vieni, nes taip ir neišdrįsome ar liūdesys neleido mums niekur išeiti. „Valentino diena KITAIP“ – tai šventė, gimusi iš mūsų visų, ir iš krikščioniškos aplinkos dalijimosi patirčių, todėl labai norisi jus pakviesti ir pasakyti, jog nebūtina ieškoti Valentino vienam vakarui, kad galėtumėte atšvęsti meilės dieną. Yra šv. Valentinas ir yra vieta, kur galite ateiti. Beje, mes turime ir tokių porų, kurios susipažino būtent per Valentino dieną KITAIP. Tad jei esi vienas ar viena, ateik ir atrask, kad vis dėlto nesi vienišas.

2019 metų vasario 14 diena, Kauno Žalgirio arena. „Valentino diena KITAIP. Širdies ritmu“. Renginio pradžia – 19 val. Susitikime, leiskimės į naują meilės nuotykį, švęskime MEILĘ vienu ŠIRDIES RITMU!

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu