Skaitymo ir žiūrėjimo laikas

14 min.

Teatro elitas. Teatrologė D. Šabasevičienė: niekas taip gerai nepažįsta pasaulio kaip aktoriai

Teatrologė Daiva Šabasevičienė. Kosto Kajėno / Bernardinai.lt nuotrauka

„Kai pažįsti tūkstantį menininkų, į juos žiūri objektyviau negu tie, kurie pažįsta penkis. Kai pažįsti vos ne visus, tampi laisvas nuo jų“, – videointerviu sako viena žinomiausių teatrologių Lietuvoje DAIVA ŠABASEVIČIENĖ.

1987 metais baigusi teatro istorijos ir teorijos studijas prestižinėje Sankt Peterburgo Teatro akademijoje, Daiva sugrįžo į Lietuvos teatro bendruomenę ir joje pristatė kelias dešimtis mokslinių straipsnių bei daugiau kaip šimtą recenzijų apie dramos teatro spektaklius.

D. Šabasevičienė – viena aktyviausiai apie teatrą rašančių kritikių, per savo karjerą išleido knygas apie Joną Vaitkų, Valentiną Masalskį, Regimantą Adomaitį, Faustą Latėną. Šiais metais pasirodė jos naujausia knyga apie aktorių Juozą Budraitį.

Ji taip pat ilgametė Lietuvos nacionalinio dramos teatro Literatūros skyriaus vedėja. Daivos pastangomis buvo įsteigtas teatro leidybos skyrius, ji yra parengusi ir išleidusi nemažai informatyvių, gausiai iliustruotų leidinių, pristatančių Lietuvos nacionalinio dramos teatro režisierių kūrybą bei spektaklius.

2017 m. Lietuvos teatro sąjunga apdovanojo D. Šabasevičienę Metų teatrologo premija už nuoseklų rūpinimąsi teatro istorija, už profesionalią kritiką ir atsidavimą teatrui.

Lietuvos teatro sąjunga pristato videoprojektą „Teatro elitas“ apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus. Videointerviu jie dalijasi savo išskirtine kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie kūrybą, menininko profesiją, gyvenimą teatru.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien