2019 03 12

bernardinai.lt

TV Europa ir partneriai

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Kuriantys. „Ahmadija“ – mylėk kiekvieną, nekęsk nė vieno

Asociacija „Ahmadija“. Asmeninio archyvo nuotrauka

Asociaciją „Ahmadija“ Ahmedas Farazas su bendraminčiais Lietuvoje įkūrė 2015 m. Šios asociacijos nariai save priskiria tam tikram specifiniam islamo religijoje susiformavusiam judėjimui, kuris vadinasi Ahmadija. „Ahmadijos“ asociacija padeda į visuomenę integruotis musulmonams, bando paneigti mitus apie islamo religiją, prisideda prie bendruomenės klestėjimo įvairiomis akcijomis.

Anot asociacijos vadovo A. Farazo, Ahmadijos musulmonai skiriasi nuo didelės dalies kitų musulmonų: „Pranašas Muhamedas įspėjo apie ateinantį mesiją ir visi musulmonai jo laukia. Indijoje šis mesijas pasirodė prieš 120 metų. Mes, ahmaditai, esame tie, kurie tiki į tą mesiją. Tie, kurie netiki to mesijo atėjimu, nėra ahmaditai, jie vis laukia ateinančio mesijo“, – kalbėjo A. Farazas.

„Kur tik apsistojame, mūsų tikslas yra gyventi, dirbti, bet taip pat padaryti kažką tautos ir šalies labui. Ne tik Lietuvoje, bet visur, kur tik gyvena Ahmadijos bendruomenės nariai, jie visada laikosi šalies įstatymų, ieško galimybių padėti ir dirbti tautos labui. Būtent dėl to prasidėjo mūsų akcijos: kraujo donorystė, aplinkos tvarkymas, bendravimas su vaikais“, – pasakojo A. Farazas 

Projektas „Kuriantys“ – aštuonių TV apybraižų ciklas, pasakojantis apie žmones, tikinčius Lietuvos ateitimi ir dažnai neatlygintinai dirbančius dėl savo šalies tobulėjimo. 

Laidų ciklo kūrybinė grupė: Gailė Garnelytė, Haroldas Klevinskas, Vytautas Oškinis, Aleksas Matvejevas, ciklą rengė TV EUROPA.