2019 03 27

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Nuo balandžio kultūros pasas – visiems mokiniams

MO muziejuje. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Nuo šių metų balandžio Mokinio kultūros pasas pradeda veikti visa apimtimi. Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas patvirtino naują Kultūros paso paslaugų rinkinį, kuriame nurodomos kultūros ir meno paslaugos, skirtos 1–12 kl. mokiniams.

Greta iki šiol siūlytų 400 kultūros ir meno paslaugų pradinukams, atsiranda daugiau kaip 700 papildomų paslaugų visų klasių moksleiviams, ir bendras jų skaičius viršija 1100.

„Kultūros pasas – viltinga priemonė, galinti suteikti daug naujų postūmių, nes kultūra yra gyvenimo atnaujintoja. Todėl labai svarbu, kad atsirastų poreikis gyventi kartu su ja nuo mažumės. Ne mažiau svarbus yra kultūros ir švietimo sąlytis, šių dviejų sričių sinergija, bendrų veiklos būdų atradimas, vaikų ir jaunimo įtraukimas pažinti kultūrą ir ją kurti“, – sako ministras M. Kvietkauskas.

Atrinktos 733 naujos kultūros įstaigų ir organizacijų, edukatorių ir menininkų pasiūlytos paslaugos. Kultūros paso rinkiniui savo paslaugas pasiūlė ir Lietuvos nacionalinė filharmonija, Nacionalinis operos ir baleto teatras, MO muziejus, kitos garsios kultūros įstaigos, laukiančios mokinių ne tik iš Vilniaus.

Kultūros pasas – priemonė, leidžianti kartu su klase ar grupėmis valstybės lėšomis lankytis įvairiausiuose kultūros ir meno renginiuose: spektakliuose, koncertuose, parodose, pažintiniuose ir edukaciniuose kultūros užsiėmimuose. Mokinio kultūros pasui metams skiriama 15 eurų, už kuriuos galima pasirinkti apie keturias kultūros ir meno paslaugas – kultūros renginius, kultūrinės edukacijos užsiėmimus ar kultūros renginius, kuriuose vyksta ir kultūrinė edukacija. Siūlomų paslaugų kaina svyruoja nuo 0,3 iki 15 eurų, o kai kurios paslaugos yra nemokamos.

LRV informacija