2019 04 04

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Premjeras: Lietuvos ryšiai su Šventuoju Sostu visada buvo ypatingi

Šventojo Sosto apaštališkasis nuncijus arkivysk. Pedro Lopez Quintana ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuotrauka

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Šventojo Sosto apaštališkuoju nuncijumi arkivyskupu Pedro Lopez Quintana, kuris baigia savo kadenciją Lietuvoje.

„Noriu asmeniškai padėkoti už jūsų svarų indėlį stiprinant dvišalius santykius tarp Lietuvos ir Šventojo Sosto ir Šv. Sosto rodomą dėmesį Lietuvai. Jūsų aktyvią veiklą liudija ir jums skirtas apdovanojimas „Už nuopelnus Lietuvai“. Lietuvoje Bažnyčios ir valstybės santykiai yra geri. Turime puikų teisinį dvišalių santykių pagrindą, mūsų šalyje puikiai sugyvena skirtingų religijų bendruomenės“,– sakė premjeras.

Pasak S.Skvernelio, dera pažymėti reikšmingą Bažnyčios indėlį mūsų kasdieniame gyvenime, ypač rūpinantis labiausiai pažeidžiamomis bendruomenės grupėmis. Akcentuota, jog svarbiausias Lietuvos ir Šventojo Sosto bendradarbiavimo įvykis – praėjusiais metais įvykęs Popiežiaus Pranciškaus vizitas, kuris buvo labai šiltai ir džiaugsmingai sutiktas Lietuvos žmonių. Vyriausybės vadovas padėkojo Šventojo Sosto apaštališkajam nuncijui už asmeninį indėlį rengiant šį istorinį vizitą.

Ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi kaip aktyvus Šventojo Sosto ir Lietuvos santykių plėtojimo puoselėtojas apdovanotas apaštališkasis nuncijus Lietuvoje arkivyskupas Pedro Lopezas Quintana. Prezidentės spaudos tarnybos nuotrauka

Premjeras pabrėžė, kad Lietuvos ryšiai su Šv. Sostu visada buvo ypatingi, Šv. Soste turime tvirtą ir patikimą sąjungininką daugelyje mums svarbių klausimų. Jis padėkojo, kad Šventasis Sostas nepripažino sovietinės okupacijos ir palaikė diplomatinius ryšius su Lietuva netgi sunkiausiais istorijos periodais. Vatikano radijuje skambėjęs lietuviškas žodis buvo Lietuvos balsas pasauliui.

Prisiminta, jog 2017 m. minėtas Lietuvos Žemaitijos vyskupijos įsteigimo 600 metų jubiliejus. Žemaičių vyskupijos įsteigimas užbaigė su Mindaugo krikštu pradėtą Lietuvos įsiliejimą į krikščioniškąją Europos valstybių šeimą ir suvaidino itin svarbų vaidmenį puoselėjant valstybingumo idėją.

S. Skvernelis pasidžiaugė dėl Lietuvos arkivyskupo Teofiliaus Matulionio paskelbimo palaimintuoju 2017 m. vasarą. Labai simboliška, kad valstybės atkūrimo jubiliejus 2018 m. sutapo su Lietuvos tikintiesiems svarbia data – prieš 300 metų popiežius Klemensas XI Trakų Dievo Motinos paveikslui dovanojo karūnas.

Vyriausybė patvirtino Jėzuitų misijos Lietuvoje metų minėjimo 2019 metais planą. Taip pat Vyriausybė aktyviai prisideda prie Katalikų Bažnyčiai priklausančio kultūros paveldo atgaivinimo.

Apaštališkasis nuncijus Pedro Lopez Quintana. Evaldo Lasio nuotrauka

Evaldo Lasio nuotrauka

Ministras Pirmininkas padėkojo už Šventojo Sosto įsitraukimą į tarptautinius taikos užtikrinimo, migracijos politikos, socialinės atskirties mažinimo, klimato kaitos ir kitus klausimus. Taip pat išsakyta paramos Ukrainai svarba, bandant sustabdyti Rusijos agresiją, ypač reikšminga labdaros fondo veikla „Popiežius už Ukrainą“, kuris leidžia sumažinti humanitarinės krizės padarinius Rytų Ukrainoje.

„Tikiuosi, jūs visada išliksite Lietuvos draugas ir Vatikane augantys trys ąžuolai jums nuolat primins Lietuvą. Leiskite palinkėti jums visokeriopos sėkmės“,– sakė premjeras. Lietuviški ąžuolai Vatikano soduose 2017 metų pabaigoje buvo pasodinti būtent nuncijaus iniciatyva.

Apaštališkasis nuncijus Pedro Lopez Quintana baigia savo kadenciją Baltijos valstybėse (Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje) ir išvyksta dirbti į Austriją.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos informacija