Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

Žiūrėjimo ir skaitymo laikas

15 min.

Teatro elitas. Aktorius V. Rumšas: „Be tikslo kilti į viršų – artisto nėra“

Aktorius, režisierius Vytautas Rumšas. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

„Artistas teatre turi būti žynys. Galbūt perėjęs visokius išbandymus, pelkes, kalnus, prarajas, gėrimus, ką tik tai nori. Bet be tikslo kilti į viršų – artisto nėra“, – mintimis apie profesiją videointerviu dalijasi vienas žymiausių savo kartos aktorių VYTAUTAS RUMŠAS vyresnysis.

Per daugiau nei 40 metų trunkančią karjerą V. Rumšas sukūrė per 60 vaidmenų. Garsus menininkas dirbo su žymiais lietuvių teatro režisieriais: Kazimiera Kymantaite, Irena Bučiene, Rimu Tuminu, Jonu Vaitkumi, Eimuntu Nekrošiumi ir kitais. Jam gerai pažįstama kino industrija, televizija.

Jo profesinis kraitis didžiulis, patirtys įspūdingos. 1973 metais, ką tik po studijų, jaunas V. Rumšas buvo priimtas dirbti į tuometinį Akademijos dramos teatrą, kuriame vaidina iki šiol. Netgi nuo 2000 m. iki 2005 m. buvo šio teatro generalinis direktorius. Žiūrovai čia matė pačius įvairiausius V. Rumšo sukurtus herojus – Sidabrą iš B. Dauguviečio „Žaldokynės“, Klaudijų iš V. Šekspyro „Hamleto“, Harpogoną iš Moljero „Šykštuolio“, Ignacijų Glembajų iš M. Krležos „Elito (Ponai Glembajai)“ ar naujausią jo vaidmenį – profesorių Lybigą lenkų režisieriaus Krystiano Lupa spektaklyje „Didvyrių aikštė“.

Neseniai V. Rumšas žiūrovus pakvietė į antrąją savo spektaklio premjerą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pagal I. Bergmano kūrybą „Scenos iš vedybinio gyvenimo“. Lygiai prieš trejus metus jis pristatė spektaklį pagal to paties autoriaus kūrybą „Intymūs pokalbiai“: „Ne, aš nesu režisierius, nors prie Kauno pilies esu pastatęs dvylika spektaklių. Bet, žinot, kas mane veda – idėja. Tikrieji režisieriai stato per metus vieną, du, tris spektaklius, aš šitaip negalėčiau. Man reikia laiko.“

V. Rumšas įsitikinęs, kad nepaisant skirtingų profesijų žmonių, dirbančių teatre dėl bendro tikslo, visų svarbiausias – artistas.

Lietuvos teatro sąjunga pristato videoprojektą „Teatro elitas“ apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus. Videointerviu jie dalijasi savo išskirtine kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie kūrybą, menininko profesiją, gyvenimą teatru.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.