2019 04 19

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Lietuvos kino teatruose filmas apie šv. Faustiną „Meilė ir gailestingumas“

Kadras iš M. Kondrat filmo „Meilė ir gailestingumas“ (lenk. Milosc i Milosierdzie)

Kovo 26 d. Vilniaus kino teatre „Multikino“ vyko iškilminga filmo „Meilė ir gailestingumas“ premjera, kurią organizavo Lenkijos institutas Vilniuje bendradarbiaudamas su Vilniaus miesto savivaldybe. Lietuviška filmo premjera buvo pirmas viešas kino seansas visame pasaulyje. Ankščiau vyko tik du uždari filmo rodymai Vatikane ir užsienio žurnalistams Pasaulio jaunimo dienų metu Panamoje. Nuo balandžio 22 d. filmas pradedamas rodyti Lietuvos kino teatruose.

„Meilė ir gailestingumas“ – lenkų režisieriaus Michało Kondrato atkuriamosios dokumentikos filmas, pasakojantis iki šiol nežinomus istorijos faktus apie Dievo gailestingumo kultą. Lenkų vienuolės šventosios sesers Faustinos Kovalskos (Faustyna Kowalska) liudijimas surašytas visame pasaulyje garsėjančiame „Dienoraštyje“ bei jos nuorodomis nutapytas stebuklingas paveikslas padėjo paplisti pasauliniam judėjimui, kuriam priešinosi net popiežius.

Kadras iš M. Kondrat filmo „Meilė ir gailestingumas“ (lenk. Milosc i Milosierdzie)
Kadras iš M. Kondrat filmo „Meilė ir gailestingumas“ (lenk. Milosc i Milosierdzie)

„Meilė ir gailestingumas“ – tai nepaprastas pasakojimas apie lenkų vienuolę seserį Faustiną, popiežiaus Jonas Paulius II paskelbtą šventąja, mistikę ir aiškiaregę, kuriai teko nepaprastai svarbi misija. Filmas atskleidžia iki šiol nežinomus istorijos faktus ir asmenis, kurie padėjo paplisti neįprastam Dievo gailestingumo kultui.

Ramus ir tikėjimo kupinas sesers Faustinos Kovalskos gyvenimas vieną dieną negrįžtamai persimainė. Vienuolės akyse pasirodė Jėzus Kristus ir nurodė jai misiją: skelbti tiesą apie Jo gailestingumą ir ruošti pasaulį galutiniam Jo atėjimui. Tokia užduotis, rodos, neįmanoma, bet sesuo Faustina pasiryžo viskam, kad ją išpildytų. Filme pateikiama daugiau įrodymų, kad vienuolė iš tiesų regėjo Jėzų. Atlikus mokslinius tyrimus paaiškėjo, kad pagal jos pasakojimus nutapyto Kristus veidas ir siluetas identiškai atkartoja Turino drobulės  atspaudą. Lenkų vienuolės veikla davė pradžią Dievo gailestingumo kultui, kurį išpažįsta milijonai asmenų visuose pasaulio žemynuose. Nepaprastą sesers Faustinos ir Jėzaus susitikimą patvirtino ne vienas popiežius. Tarp jų ir Jonas Paulius II, kuris 2000 m. balandžio 30 d. oficialiai kanonizavo vienuolę, o antrąjį Velykų sekmadienį paskelbė Dievo gailestingumo švente – to vizijose reikalavo Jėzus.

Kadras iš M. Kondrat filmo „Meilė ir gailestingumas“ (lenk. Milosc i Milosierdzie)

Pagrindinį vaidmenį filme atlieka Kamila Kamińska, už geriausią aktorinį debiutą apdovanota Gdynės kino festivalyje, taip pat vaidina Maciej Małysa, kartu su Johnu Voightu vaidinęs garsiajame filme „Jonas Paulius II“, bei  Janusz Chabior, platesnei publikai žinomas iš filmo „Voluinė“.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Tai jau antras lenkų režisieriaus Michało Kondrato filmas rodomas Lietuvoje. 2018 m. Lenkijos institutas Vilniuje keliuose Lietuvos miestuose organizavo jo filmo „Dvi karūnos“, skirto Šv. Maksimilijono Kolbės gyvenimui, peržiūras.

Filmas, atskleidžiantis ryšius tarp Vilniuje sukurto paveikslo ir didžiausios krikščionių relikvijos Turino drobulės, jau nuo balandžio 22 d. „Forum cinemas“ kino teatruose visoje Lietuvoje.

Lenkijos instituto Vilniuje informacija

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.