2019 04 17

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Rusijos teatro apdovanojimai „Auksinė kaukė“: laurai režisieriui K. Serebrenikovui ir grupės „Pussy Riot“ narės sulaikymas

Režisierius Kirilas Serebrenikovas.

Maskvos Didžiajame teatre 25 kartą įvyko Rusijos nacionalinių teatro apdovanojimų „Auksinė kaukė“ laureatų paskelbimo ceremonija. Rusų kino ir teatro režisierius, Gogolio centro meno vadovas Kirilas Serebrenikovas, paleistas prieš savaitę po ilgiau nei metus trukusio namų arešto su sąlyga neišvykti iš šalies, „Auksinę kaukę“ pelnė už baletą „Nurejevas“ geriausio baleto spektaklio nominacijoje. Šio baleto choreografas Jurijus Posochovas paskelbtas geriausiu baletmeisteriu. 

Kūrinys pasakoja apie Rusijos baleto legendą Rudolfą Nurejevą, iš Rusijos pabėgusį į Vakarus. „Nurejevas“ buvo atšauktas likus kelioms dienoms iki 2017 metų gegužę numatytos premjeros (tais pat metais parodytas vėliau). Didžiojo teatro vadovybė tuomet aiškino, kad premjera atidedama dėl nepakankamo pasiruošimo, nors buvo nuomonių, kad taip nutiko ir dėl pradėto tyrimo prieš režisierių K. Serebrenikovą.

„Auksinės kaukės“ apdovanojimų ceremonijoje K. Serebrenikovas teigė, kad statant baletą jam talkino pats R. Nurejevas. „Kuriant šį spektaklį, linksmybių mums netrūko, ir tai tebesitęsia“, – sakė jis. 

K. Serebrenikovas taip pat apdovanotas kaip geriausias režisierius už spektaklį „Mažosios tragedijos“, šiuolaikišką Aleksandro Puškino kūrinio interpretaciją. „Mažųjų tragedijų“ premjera įvyko 2017 metų rugpjūtį Gogolio centre, kai K. Serebrenikovas jau buvo suimtas. 

Prieš pat apdovanojimų „Auksinė kaukė“ renginį Rusijos pareigūnai sulaikė į ceremoniją keliaujančius grupės „Pussy Riot“ narę Veroniką Nikulšiną ir „Teatro. Išsinešti“ vadovus Aleksejų Eršovą bei Maksimą Karnauchovą, nominuotus kategorijoje „Eksperimentinis teatras“ už spektaklį „Poe.Tri“. Pasibaigus renginiui menininkai be jokio paaiškinimo buvo paleisti. K. Serebrenikovas apie šį suėmimą pranešė nuo scenos. 

„Auksinės kaukės“ apdovanojimus teatro profesionalams už geriausius metų darbus organizuoja Rusijos teatralų sąjunga.

Parengta pagal užsienio spaudą