Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2019 05 06

Rūta Jakimauskienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Režisierius R. Tuminas sulaukė pasiūlymo statyti „Faustą“ Kinijoje

Valstybinio Vilniaus mažojo teatro kūrybinė komanda Šanchajuje, priekyje – režisierius Rimas Tuminas. VMT nuotrauka

Gegužės 7 d. Vilniaus mažasis teatras išvyksta į vieną įtakingiausių teatrų festivalių Kinijoje „Šanchajaus modernios dramos slėnis”. Gegužės 10, 11, 12 dienomis Vilniaus mažasis Šanchajaus „Daning“ teatre rodys šiemet atnaujintą Nikolajaus Gogolio „Revizorių“. Tai vienas labiausiai publikos vertinamų Vilniaus mažojo teatro spektaklių, kurį šiemet Rimas Tuminas iš esmės atnaujino, pagrindinius vaidmenis patikėdamas aktoriams Daumantui Ciuniui, Mindaugui Capui.

Spektaklyje vaidina visas Vilniaus mažojo teatro žvaigždynas: Eglė Gabrėnaitė, Gediminas Girdvainis, Vytautas Rumšas, Arvydas Dapšys, Larisa Kalpokaitė, Almantas Šinkūnas, Inga Burneikaitė, Ilona Kvietkutė, Mantas Vaitiekūnas, Jonas Braškys, Tomas Kliukas, Jūratė Brogaitė, Rasa Jakučionytė, Balys Latėnas, Edmundas Mikulskis. Į Šanchajų vyksta 33 žmonių delegacija, kurioje – Vilniaus mažojo teatro meno vadovas Rimas Tuminas, teatro vadovė Daiva Baltūsytė-Len ir kiti.

„Kinai puikiai žino Nikolajų Gogolį ir šią medžiagą. Jie tikisi, kad korupcija bus nugalėta, pasmerkta, tačiau spektaklyje kaip tik to ir nebus. Jie pamatys kitokią „Revizoriaus“ istoriją, ir tai bus dar įdomiau. Parodysime jiems, kad čia galima pamatyti visiškai kitų spalvų: mes nešaržuojame, nesišaipom iš personažų. Ne jie pradėjo daryti nuodėmes, imti kyšius, toleruoti korupciją. Tai yra palikimas. Korupcija kaip reiškinys buvo iki jų.

Ir žmonės kitaip neįsivaizduoja gyvenimo, todėl jie ganėtinai visi atviri ir naivūs. Dirbant su šia medžiaga man labiausiai norėjosi ieškoti žmogaus, keliauti į tiesą su mažu herojumi, mažais žmonėmis, parodyti, kad jie nėra korumpuotos sistemos kūrėjai – jie paveldėtojai“, – sako režisierius R. Tuminas, kuris viešėdamas Kinijoje apsispręs ir dėl galimybės Pekine pastatyti Johanno Wolfgango von Goethe „Faustą“. R. Tuminui talkintų režisierė Gabrielė Tuminaitė, scenografas Adomas Jacovskis, kompozitorius Faustas Latėnas, o premjera įvyktų dar šiais metais.

Režisierius Rimas Tuminas. VMT nuotrauka
Valstybinio Vilniaus mažojo teatro kūrybinė komanda Šanchajuje. VMT nuotrauka

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite