Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Popiežius vienuolėms: Bažnyčia – moteris

Evgenios Levin nuotrauka

Popiežius Pranciškus penktadienį susitiko su Vienuolijų vyresniųjų sąjungos narėmis – 850 seserų vienuolių iš aštuoniasdešimties pasaulio šalių.

„Išnaudojimų problemos Bažnyčia neišspręs per vieną dieną. Pradėjome procesą – kaip tik vakar buvo paskelbtas dar vienas dokumentas – ir procesas vyksta, einame pirmyn. Tai, ko prieš 20 metų dar gerai nesupratome, šiandien, rausdami iš gėdos, jau suprantame. Tai palaiminta gėda, nes gėdos jausmas yra Dievo malonė“, – kalbėjo popiežius Pranciškus penktadienį susitikęs su Vienuolijų vyresniųjų sąjungos narėmis – 850 seserų vienuolių iš aštuoniasdešimties pasaulio šalių.

Popiežius sakė, kad jam ir Romos Kurijai gerai žinoma ir vienuolių seksualinio išnaudojimo problema, taip pat piktnaudžiavimas sąžine ir valdžia seserų vienuolių atžvilgiu. Su pastarosiomis, pasak popiežiaus susijusi ir kita problema: vienuolė neturi būti kunigo tarnaitė.  Pašaukimas tarnauti nereiškia būti tarnaite.

Kalbėdamas vienuolėms popiežius palietė ir moterų diakonato klausimą. Buvo sudaryta komisija, tačiau šiuo klausimu kol kas dar neturime vieningos nuomonės, dar reikia padirbėti. Kalbat apie seserų vienuolių ir, bendrai, moterų vaidmenį Bažnyčioje turime atsiminti Bažnyčios moteriškąją prigimtį. Biblijoje, Apokalipsėje Bažnyčia yra moteris, Kristaus sužadėtinė. Reikia šią teologiją plėtoti, sakė Pranciškus.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.