2019 05 13

bernardinai.lt

„Vatican News“

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Sekmadienį per Mišias Burkina Fase nužudyti penki tikintieji ir kunigas

Asociatyvi cathopic.com nuotrauka

Pirmadienį, gegužės 13 dieną, Burkina Fase, Afrikos Vakaruose esančioje valstybėje, jau laidojamos dieną anksčiau, sekmadienio rytą, islamo ekstremistų ir teroristų aukomis tapę šeši katalikai: jaunas parapijos kunigas ir penki parapijiečiai.

Ataka Dablo parapijoje, Sanmatenga provincijoje, įvyko ryto Mišių metu. Apie dvidešimt motociklais atvykusių teroristų apsupo bažnyčią, nušovė parapijos vikarą Simeoną Yampa, po to išsirinko dar penkis asmenis ir juos taip pat nužudė. Prieš palikdami gyvenvietę padegė bažnyčią, gyvenvietės ambulatorinį centrą, išplėšė ir padegė kelias parduotuves.

1985 metų vasario 19 dieną gimęs Simeonas Yampa kunigystės šventimus gavo 2014 metų liepos mėnesį. Jis rūpinosi tarpreliginiais santykiais.

Šventojo Sosto spaudos salės l.e.p. direktorius Alessandro Gisotti pasakė, kad popiežius Pranciškus sužinojo šią skaudžią naujieną ir meldžia už aukas, už jų artimuosius ir visą krikščionių bendruomenę.

Nuo 2015 metų Burkina Fasas, taikiu tarpreliginiu sugyvenimu pasižyminti šalis iš Šiaurės patiria islamistinių teroristinių organizacijų spaudimą, kurios siekia įsitvirtinti ir čia, supriešinti šalies gyventojus, pasėti baimės ir neapykantos klimatą. Jos surengė atakas prieš civilius, prieš policijos ir kariuomenės postus, taip pat prieš krikščionis. Prieš dvi savaites, balandžio 29 dieną, islamistų grupė maldos metu užpuolė vieną protestantų bendruomenę, nušovė pastorių ir du jo vaikus, dar kelis bendruomenės narius. Iki šiol nieko nežinoma apie Djibo parapijos kleboną, kuris buvo pagrobtas kovo 17 dieną, kaip įtariama, islamo ekstremistų.