2019 05 14

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Filmo „Sengirė“ autoriai senosioms girioms išsaugoti paaukos 60 000 eurų

Rež. Mindaugo Survilos filmo „Sengirė“ kadras

„Sengirės“ autoriai kuria atsakingą ir ilgaamžį girių išsaugojimo fondą, kuriam skirs net pusę visų Lietuvoje uždirbtų pinigų. Visuomenei projektas bus pristatytas lapkričio viduryje.

„Sengirė“ jau viršijo visus Lietuvos rekordus kaip daugiausia žiūrovų pritraukęs dokumentinis filmas Lietuvos istorijoje. Jis ir toliau sėkmingai keliauja po prestižinius užsienio festivalius. Tuo tarpu filmo autoriai nemiega ant laurų ir sako, kad tai tik daug didesnio projekto pradžia. Šiuo metu komanda intensyviai dirba ties nauju girių išsaugojimo fondu, kurį pristatys šių metų rudenį.

„Šis fondas bus atsakingas, ilgaamžis ir priklausys žmonėms. Fondui priklausančiomis giriomis galės grožėtis kiekvienas, nepriklausomai nuo to, ar yra prisidėjęs prie fondo veiklos, tačiau čia nebus galima kūrenti laužų, stovyklauti ir svarbiausia – nebus galima išvežti tiek gyvos, tiek negyvos medienos. Norime, kad nors labai nedideliuose lopinėliuose formuotųsi tikra sengirė su paukščiais, žvėrimis, vabalais, grybais ir retkarčiais užsklystančiais garbingais žmonėmis. Tai bus lyg gelbėjimosi laivai daugeliui senųjų girių gyventojų“, – pasakojo projekto sumanytojas Mindaugas Survila.

Režisierius teigė, kad mėginimų kurti panašius fondus buvo ir anksčiau, tačiau daugelis jų atsiremdavo į tai, kad miškams įsigyti reikalingos nemažos sumos pinigų.

Filmo „Sengirė“ kūrėjų nuotrauka
Režisierius Mindaugas Survila. Asmeninio archyvo nuotrauka

„Mes apie tai pagalvojome po „Sengirės“ pirmos savaitės kino teatruose ir nusprendėme, kad pusę filmo Lietuvoje uždirbtų pinigų skirsime interaktyviai platformai, pasakojančiai apie unikaliąsias mūsų sengires, o kitą pusę surinktų lėšų grąžinsime miškui įkurdami jį saugantį fondą. Esame labai dėkingi žmonėms, kurie atėjo į kino teatrus pažiūrėti „Sengirės” ir pirko bilietus. Jų dėka kuriamam fondui jau galėsime pervesti net 60 000 eurų“, – džiaugiasi M. Survila.

Šiuo metu komandos nariai kuria fondo įstatus ir bando įžvelgti galimas ateities spragas.

„Norime, kad fondas gyvuotų ne 30, o bent 300 metų, tad svarbu viską apgalvoti iki mažiausių smulkmenų“, – teigė M. Survila. Režisierius džiaugiasi, kad kuriant filmą „Sengirė“ sulaukė didžiulės paramos tiek iš pavienių žmonių, tiek iš privačių įmonių ir uždirbtais pinigais nori pasidalyti su savo filmuotomis giriomis, kad jomis džiaugtis galėtų ir šių žmonių vaikai.

„Tikimės, kad parodę pavyzdį, jog savo uždirbtus pinigus galime naudoti ne tik savo reikmėms, pritrauksime ir daugiau bendraminčių, kurie didžiuosis, jog prisidėjo prie šalies girių išsaugojimo. Kartu mes galime padaryti tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo neįmanoma“, – nuo lapkričio jungtis prie šio pilietiško projekto kviečia M. Survila.

Kviečiame užsukti ir susipažinti su fondo kūrimo procesu www.sengire.lt/fondas.

Nacionalinė „Sengirės“ premjera įvyko 2018 m. kovo 29 dieną tarptautiniame „Kino pavasario“ filmų festivalyje kaip uždarymo filmas. „Sengirė“ viršijo visus Lietuvos rekordus kaip daugiausia žiūrovų pritraukęs dokumentinis filmas Lietuvos istorijoje. Daugiau kaip 67 tūkst. žmonių atėjo pažiūrėti filmo. Filmas „Sengirė“ gavo 2 „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus už geriausią operatoriaus darbą (Mindaugas Survila) ir profesinės meistrystės (garso takelis) darbą (Saulius Urbanavičius, Jonas Maksvytis). Taip pat filmas pelnė ir daugiau nacionalinių bei tarptautinių apdovanojimų.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien