Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2019 05 25

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Senojoje Varėnoje atidengtas atminimo ženklas, žymintis M. K. Čiurlionio gimimo vietą

Renginiais Varėnoje ir Senojoje Varėnoje pažymėtas nacionalinio Lietuvos kultūros kelio „Čiurlionio kelias“ atidarymas, taip pat startavo kultūrinės topografijos meno savaitė „Čiurlionio Lietuva“.

Čiurlionio kelias – pirmasis nacionalinis kultūros kelias mūsų šalyje, kuriuo siekiama pradėti nacionalinių kultūros kelių programą, skatinti regionų kultūros atsinaujinimą, aktualizuoti M. K. Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos vietas: Varėną (senąją jos dalį ir naująjį miestą), Druskininkus, Vilnių, Kauną, Rietavą, Plungę ir Palangą.

M. K. Čiurlionio namų Vilniuje vadovo, pianisto Roko Zubovo manymu, šis kelias – tai naujas, kūniškas, būdas prisiliesti prie M. K. Čiurlionio, iš tikrųjų pajusti, kur jis vaikščiojo, kur buvo, ką matė, kuo pripildydavo savo dienas. Taip pat R. Zubovas tikisi, kad šį gražų maršrutą atras ir lietuvių turistinės organizacijos, ir mūsų šalies atvykę aplankyti užsieniečiai.

„Atsimenu, dar prieš 30–40 metų M. K. Čiurlionis mūsų vaizdiny buvo toks užsidaręs vienišius, kuris sėdi Druskininkuose, gražiai piešia ir gražiai rašo muziką. Tarsi žmogus, nei turintis ryšį su pačiais naujausiais meno, mokslo, psichologijos pasiekimais, nei besimokantis iš aplinkinių tautų. Bet kai pradedi matyti Čiurlionio kelią konkrečiai, topografiškai, su faktais, su labai tiksliomis biografinėmis detalėmis, atpažindamas – staiga supranti, kad jis buvo nepaprastai išprusęs, daug žinantis ir labai reikšmingus sprendimus darantis menininkas“, – teigė M. K. Čiurlionio provaikaitis R. Zubovas.

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metrika. Agnės Grinevičiūtės nuotrauka

„Čiurlionio kelias – tai tarsi įžanga į artėjančias 150-ąsias M. K. Čiurlionio gimimo metines, paskatinanti atsigręžti į vietas, susijusias su šiuo genialiu kūrėju, vietas, kuriose gimė jo įstabiausi kūriniai, tebegarsinantys mūsų šalį pasaulyje. „Čiurlionis“ tampa savotišku mūsų valstybės kodiniu pavadinimu. Tikiuosi, kad Čiurlionio kelias tiek lietuvius, tiek užsienio svečius skatins juo keliauti, semtis įkvėpimo taip įprasmindamas M. K. Čiurlionio atminimą. Šis projektas telkia ne tik institucijas, bet ir žmones, kuriems svarbus M. K. Čiurlionis“, – įsitikinęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje eksponuota M. K. Čiurlionio gimimo metrika. Šios bažnyčios šventoriuje atidengtas atminimo ženklas, žymintis kūrėjo gimimo vietą.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:


Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite