2019 05 27

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Prestižiniame „DocsBarcelona“ skambėjo lietuvių režisierių pavardės

Režisieriai Audrius Stonys, Aistė Stonytė ir Arūnas Matelis. Asmeninio archyvo nuotrauka

Barselonoje vykstančiame prestižiniame Europos dokumentinio kino festivalyje „DocsBarselona“ šiemet skambėjo žinomų kino meistrų ir pradedančių lietuvių režisierių pavardės.

Šiemet festivalyje režisierius Audrius Stonys drauge su latvių režisiere Kristīne Briede pristatė savo filmą „Laiko tiltai“. Filmas, kurtas kartu su „Studio Nominum“, Latvijos „VFS Films“ ir Estijos „Vesilind“, dalyvavo konkursinėje festivalio programoje „Panorama“.

Praėjusiais metais šią programą atidarė režisierius Arūnas Matelis su savo filmu „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. Režisierius A. Stonys festivalio metu taip pat buvo pakviestas vesti meistriškumo paskaitą.

Šiemet į pagrindinį festivalio industrijos renginį „Speed Meetings of DocsBarcelona 2019“, kuriame pristatomi naujausi filmų projektai iš viso pasaulio, buvo pakviesta režisierė Aistė Stonytė pristatyti savo debiutinio dokumentinio filmo „Medžioklė“ projektą.

Anot filmo prodiuserio Arūno Matelio, tai labai retas atvejis, kai debiutinio filmo projektas atrenkamas į tokio aukšto lygio industrijos renginį, kuriame dalyvauja kino profesionalai iš viso pasaulio: kūrėjai, platintojai, pasaulinių televizijos, kino fondų atstovai, taip pat kino festivalių ir forumų organizatoriai.

A. Stonytės filmo „Medžioklė“ projektas šiuo metu yra intensyvios plėtros stadijoje. Filmo projektą Barselonoje pristatė pati režisierė su filmo prodiuseriu A. Mateliu, bendradarbiaujant su Lietuvos kino centru. 

Festivalyje taip pat buvo pristatytas režisieriaus Mindaugo Survilos filmas „Sengirė“.

„Studio Nominum“ informacija