2019 05 31

bernardinai.lt

„Vatican News“

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Trys krikščionių Bažnyčios susitarė tęsti Kristaus Kapo bazilikos remontą

Šventosios Žemės kustodas t. Pattonas, graikų ortodoksų patriarchas Teofilius III ir armėnų patriarchas Nourhanas Manougianas. Vatican News nuotrauka
Graikų ortodoksų ir armėnų patriarchai Teofilius III ir Nourhanas Manougianas ir Šventosios Žemės kustodas pranciškonas t. Pattonas pasirašė susitarimą tęsti Kristaus Kapo bazilikos remontą. Remonto darbai bus finansuojami iš aukų.
 
Pasak br. Francesco Pattono, Šventosios Žemės kustodo, trijų Bažnyčių susitarimas tęsti yra „absoliučiai reikšmingas“ ekumeninis žingsnis. Jis žengtas Graikų ortodoksų, Šventosios Žemės kustodijos ir Armėnų patriarchato realaus bendradarbiavimo, pasitikėjimo ir brolystės ryšio dėka. Susitarimo signatarai kartu yra atsakingi už nešališką Šventosios Žemės status quo išsaugojimą svarbiausioje Jeruzalės šventovėje.

Panašus susitarimas leido prieš kelerius metus atlikti neatidėliotiną Kristaus kapo bazilikos palaidojimo koplyčios remontą. Vykdant darbus paaiškėjo, jog dėl drėgmės ir kai kurių pastato sturktūros problemų nedelsiant reikės sutvarkyti tiek bazilikos grindis, tiek po jomis esančią erdvę.

Kristaus Kapo bazilika Jeruzalėje. Wikimedia.org nuotrauka
Šventasis Kristaus Kapas. Wikimedia.org nuotrauka

Dabartinėje bazilikoje išlikę ryškūs Konstantino Didžiojo IV amžiuje pastatytos pirmosios bazilikos pėdsakai. Nuo tada šventovės pastatas daugelį kartų degė, buvo naikinamas, plėšiamas, patyrė daug kitokios gamtos ir žmonių sukeltos žalos. Drėgmę po grindimis sukelia įvairūs potvyniai, taip pat vandentiekio tinklas, kitos infrastruktūros. Po bazilikos grindimis yra kryžiuočių laikus menančios ir nudėvėtos ar suirusios senesnės grindys.

Ypatingai geri dabartiniai trijų bažnytinių bendruomenių santykiai leido pradėti naują remonto fazę. Pirmasis laikotarpis, skirtas tyrimams, užtruks maždaug vienerius metus. Darbai bus pradėti rugsėjo mėnesį. Bus nustatyta, kokie darbai reikalingi ir kiek truks juos atlikti. Tik tuomet bus galima pradėti remontuoti vieną iš seniausių krikščioniškų Jeruzalės šventovių, menančią Viešpaties Jėzaus mirtį ir prisikėlimą.

Br. Francesco Patton OFM  Šventojo Sosto naujienų portalui Vatican News sakė: Patyrėme, kad iš tikrųjų ekumenizmas Šventojoje Žemėje vyksta per bendradarbiavimą, kuris ugdo mūsų pasitikėjimą. Mes tokiu būdu patiriame tikrą brolystės dvasią. ”