Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2019 06 05

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Dominikonų bažnyčia pasitinka turistus 8 kalbomis

Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo (dominikonų) bažnyčia

Nuo šiol Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo (dominikonų) bažnyčioje (Vasario 16-osios g. 11) turistams ir miesto svečiams įrengtas specialus informacinis savitarnos stendas, aštuoniomis kalbomis supažindinantis su šventovės ir vienuolyno istorija, karilionu bei stebuklinga XV a. Dievo Motinos ikona.

Dominikonų bažnyčia yra miesto centre. Pastaraisiais metais pastebima, jog išaugo susidomėjimas ja – vis dažniau turistai ir miesto svečiai aplanko šventovę, klausosi kariliono koncertų ir dalyvauja bažnyčios renginiuose.

„Suprantama, daugelis nori ne tik pažiūrėti, bet ir plačiau sužinoti apie tai, ką mato. Tačiau toks jau šiuolaikinis gyvenimas, kad žmonės nori greitų ir koncentruotų žinių, ne visi skiria savo brangaus laiko ilgoms ekskursijoms, tad įrengėme inovatyvų informacinį savitarnos centrą. Tai reiškia, kad įdomiausius dalykus apie bažnyčią lankytojai gali sužinoti savarankiškai jiems patogiu metu, žinoma, kai bažnyčia atidaryta, – pasakoja brolis dominikonas Mindaugas Slapšinskas OP. – Pirmiausia tam pasitarnauja specialūs žemėlapiai, kurie tarsi gidas nuveda prie svarbiausių interjero objektų. Išsamiau apie šventovę, dominikonų vienuolyną, stebuklingą Dievo Motinos ikoną bei karilioną supažindina lankstinukai, kurie kaip ir žemėlapiai parengti aštuoniomis populiariausiomis kalbomis“.

Be to, pasak informacinio savitarnos centro sumanytojo Jurgio Pauliuko, šalia esančioje Šv. Jackaus koplyčioje turistai neakivaizdžiai gali užkopti į varpinę ir apžiūrėti vieną rečiausių bei unikaliausių muzikos instrumentų: „Šiuo metu Vilniaus karilione lankosi tik čia koncertuojantys karilionieriai. Tačiau ne vieną bažnyčios svečią traukia pamatyti, kaip gi atrodo šis galingas, net 61 varpą turintis instrumentas. Kol ieškoma sprendimų, kaip pritaikyti bokštą plačiajai visuomenei, siūlome apžiūrėti maketą – tikslią gerokai sumažintą kariliono versiją“.

Nuotraukos autorius Karolis Kavolėlis/BFL
Baltijos fotografijos linija

Lukiškių dominikonų bažnyčia atidaryta 10–19 val., sekmadieniais 8–19 val. Iki spalio 1 d. kiekvieną dieną, 13 val. ir 19.15 val., šventoriuje galima pasiklausyti nemokamų penkiolikos minčių trukmės koncertų.

Pirmąją Lukiškių dominikonų bažnyčią ir vienuolyną fundavo Smolensko kaštelionas Jurgis Liutauras Chreptavičius XVII a. pr.  Iki mūsų dienų išliko 1722 m. šioje vietoje pastatyta mūrinė bažnyčia. Tuos laikus mena barokinio stiliaus sakykla. Tikėtina, kad iki 1812 m., kai Napoleono kariuomenė čia įrengė karo ligoninę, visos bažnyčios puošyba buvusi būtent tokia. Be to, turistus traukia seniausia Lietuvoje molbertinės tapybos Dievo Motinos ikona, garsėjanti stebuklais, žinomo tapytojo P. Smuglevičiaus drobė „Šventieji apaštalai Jokūbai ir Pilypas“ ir kiti vertingi meno kūriniai. 2015 m. šios bažnyčios bokšte įrengtas vienas didžiausių centrinėje Europoje muzikos instrumentų – karilionas – taip pat sukviečia didžiulį būrį muzikos mylėtojų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite