2019 06 06

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

JT paskelbė tarptautinę smurtą dėl tikėjimo patyrusių aukų dieną

Išpuolio Šri Lankoje balandžio 21-ąją aukų laidotuvės. EPA nuotrauka

Reaguodama į dažnėjančius smurto prieš religines bendruomenes atvejus Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja rugpjūčio 22-ąją paskelbė tarptautine nuo smurto religijos ir tikėjimo pagrindu nukentėjusių aukų atminimo diena.

„Bet koks smurtas prieš žmones, dėl to, kad jie priklauso religinėms mažumoms yra nepriimtinas,“ – sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Czaputowiczius, pristatydamas dokumento juodraštį, kurį kartu teikė ir kitos šalys – Brazilija, Kanada, Egiptas, Irakas, Jordanas, Nigerija, Pakistanas ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

Po išpuolio Naujojoje Zelandijoje kovo 15 d. EPA nuotrauka

J. Czaputowiczius teigė, kad šis minėjimas pagerbs religiniu pagrindu vykdomo smurto aukas ir jį išgyvenusius asmenis, kurie dažnai lieka pamiršti. Lenkijos politikas priminė išpuolius prieš musulmonus Naujojoje Zelandijoje ir prieš krikščionis Šri Lankoje Velykų rytą. Religinė neapykanta gali atvesti prie masinių nekaltų žmonių žudynių, sakė jis, pacitavęs ataskaitas, kuriose teigiama, kad apie trečdalis pasaulio gyventojų kenčia nuo vienokio ar kitokio religinio persekiojimo. Teroro aktais siekiama įbauginti religinių bendruomenių narius ir atbaidyti juos nuo tikėjimo praktikavimo. Kai kuriose šalyse religinė praktika draudžiama net namuose, kai kuriais atvejais tikintiesiems neleidžiama laidoti artimųjų pagal savo papročius.

Nuotrauka iš Uigurų protesto prieš Kinijos valdžios vykdomas represijas. EPA nuotrauka

JAV atstovas Jungtinėse Tautose Austinas Smithas atkreipė dėmesį į Kinijos sprendimą uždaryti daugiau nei milijoną uigurų ir kitų islamą išpažįstančių mažumų atstovų „perauklėjimo stovyklose“, kur žmonės patiria priverstinį darbą, kankinimus ir politinę indoktrinaciją, kurią jis pavadino „vienu baisiausių tikėjimo ir religijos laisvės suvaržymų pasaulyje“.

Stebėtojas Šventojo Sosto vardu išreiškė susirūpinimą daugybe pastarojo meto išpuolių prieš religines bendruomenes ir kitas mažumas. Jis priminė, kad asmenys, o ne religijos turėtų būti kaltinami dėl smurto.

Po išpuolio dviejose katalikų bažnyčiose Filipinuose sausio 27 d. EPA nuotrauka

Parengta pagal užsienio spaudą

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.