Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2019 06 15

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Nauja internetinė svetainė Mišių laikui rasti

Shalone Cason/Unsplash nuotrauka

Programėlė Mišių laikui surasti? Nors gali skambėti keistai, tačiau Vakaruose Mišių laiko ar vietos paieška su išmaniųjų technologijų pagalba yra gan paplitęs dalykas – veikia tokie puslapiai, kaip masstime.org arba programėlės išmaniesiems telefonams, pavyzdžiui, laudatio (pastarojoje galima rasti ne tik Mišių laikus, tačiau ir katekizmą, Vatikano išleistus dokumentus, valandų liturgiją bei medžiagą, skirtą pasiruošti išpažinčiai). Neseniai panaši idėja buvo įgyvendinta ir Lietuvoje – pradėjo veikti puslapis misios.lt, kurio tikslas – padėti žmonėms, kai tenka ieškoti, kur ir kada galima apsilankyti šventose Mišiose.

Puslapis sukurtas siekiant kuo labiau supaprastinti Mišių laiko ir vietos paiešką internete. Pasirinkus norimą laiką ir miestą (kol kas puslapyje galima rasti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio Mišių tvarką), svetainė pateikia sąrašą bažnyčių, kuriose pasirinktu laiku vyksta Mišios, kartu su šventovių nuotraukomis ir adresais. Taip pat galima atsirinkti Mišias ir pagal kalbą – puslapis leidžia ieškoti Mišių lietuvių, lenkų, rusų, baltarusių, ukrainiečių, anglų ir lotynų kalbomis.

Svetainę laisvalaikiu sukūrė programuotojas Vygantas Šimkus. Jis pasakojo, jog mintis, kad reikėtų patogesnių priemonių Mišių laikui surasti, kilo, kai pačiam teko internete ieškoti, kur galėtų nueiti į Mišias. „Ieškodavau Mišių laiko Vilniaus arkivyskupijos puslapyje vilnensis.lt, tačiau ten nėra paieškos galimybės ir tai nepatogu“, – dalijosi svetainės kūrėjas. Programuotojui atėjo mintis pačiam sukurti tinklalapį, sukelti duomenis, kur ir kada vyksta Mišios ir padaryti paieškos galimybę. „Mintis vis praslinkdavo, o prieš savaitę – kaip tik buvo atostogos – nusprendžiau prisėsti ir padaryti“, – pasakojo V. Šimkus.

Vygantas Šimkus. Asmeninio albumo nuotrauka

Svetainės kūrimas V. Šimkui tapo laisvalaikio užsiėmimu. Ją jis padarė vienas: „tinklalapis nesudėtingas, sunkiau – sukelti duomenis. Kėliau daug ilgiau, nei kūriau tinklalapį,“ – sakė jis. Žinoma, idėją įgyvendinant vienam žmogui, kyla sunkumų. V. Šimkus pasakoja: „Žmonės rašė komentarus, kad būtų gerai sužinoti, kada klausoma išpažinčių, bet to turbūt nedėsiu, nes reikėtų daug dažniau tikrinti duomenis – atėjus šventinėms dienoms keičiasi ir išpažinčių laikas.“

Nuo įkūrimo V. Šimkus jau šiek tiek patobulino svetainę – pradžioje joje buvo galima rasti tik Vilniuje vykstančių Mišių laiką, vėliau buvo pridėti ir kiti didieji miestai. Tikisi ateityje dar patobulinti svetainę, pavyzdžiui, prijungdamas nuorodą į bažnyčios vietą žemėlapyje – keliais paspaudimais būtų galima gauti nuorodas, kaip nuvykti į Mišias. Be to, reikia kartkartėmis tikrinti, ar parapijose nepasikeitė Mišių laikas. „Mišių laiką atnaujinsiu keletą kartų per metus – jis ne taip dažnai keičiasi“, – pasakojo programuotojas.

Ar jo negąsdina švenčių laikas, pavyzdžiui, Kalėdos ar Velykos, kai visose parapijose keičiasi Mišių laikas? „Greičiausiai artėjant šventėms suprogramuosiu užrašą, prašantį patikrinti parapijų tinklalapius – norint sutvarkyti duomenis prieš šventes, reiktų sėdėti ne vieną dieną.“ Anot V. Šimkaus, misios.lt yra kasdienių Mišių paieškai skirtas tinklalapis.

Tinklalapis misios.lt galėtų tapti patogia priemone keliaujantiems po Lietuvą ar tiesiog netikėtai sumaniusiems apsilankyti šventose Mišiose. Surasti, kur ir kada dalyvauti pamaldose, šio internetinio puslapio dėka, yra paprasčiau nei bet kada iki šiol. Belieka tik netinginiauti.

Parengė Augminas Petronis

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite