Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

Skaitymo ir klausymo laikas

25 min.

„Mažojoje studijoje“ – apie G. Varno „Getą“

Spektaklio scena.
Aktoriai Jovita Jankelaitytė (Chaja) ir Mantas Zemleckas (Kitelis) rež. Gintaro Varno spektaklyje „Getas“. Donato Stankevičiaus nuotrauka

LRT radijo „Mažojoje studijoje“ – pokalbis su režisieriumi Gintaru Varnu ir aktoriumi Mantu Zemlecku. Spektaklis pastatytas pagal Joshua Sobolio pjesę „Getas“ ir dokumentinę medžiagą. Mantas Zemleckas spektaklyje vadiną Kitelį, SS karininką.

„Ši pjesė man buvo svarbi dvasinio išlikimo, rezistencijos, nenužmogėjimo klausimu. Bet taip pat norėjosi kalbėti apie Holokaustą Lietuvoje apskritai“, – apie savo motyvaciją pasirinkti tokią temą kalba spektaklio režisierius Gintaras Varnas.

„Šimtmečio metais matėsi pasigyrimai, pasididžiavimai, pompastikos, netgi ironizuojant vis tiek didžiuojamasi, vis tiek buvo pereinama į pompastiką. Viso to buvo per daug. Būtent dabar yra laikas, kai žmonės atkreips didesnį dėmesį negu eiliniu laiku. Kiekvienas pamąstydavo apie savo valstybę: apie jos kalnelius ir pakalnes, apie jos didvyrius ir aukas. Norėjosi pasakyti, kad didžiuokimės ir garbinkime savo didvyrius, bet nepamirškime, kad buvo daugybė niekšų ir tarp mūsų. Ne tik tarp rusų ir ne tik tarp žydų“, – priduria Gintaras Varnas.

Visą pokalbį apie spektaklį, sudėtingus ir nevienareikšmiškus jo veikėjus, istorinį kontekstą galite klausyti čia:

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite