2019 07 02

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Ikea“ Lenkijoje atleido darbuotoją už LGBT kritiką citatomis iš Biblijos

Asociatyvi Jason Strull / Unsplash.com nuotrauka

Švedų įmonės „Ikea“ padalinys Krokuvoje atleido darbuotoją dėl LGBT kritikos, cituojant Bibliją. Dėl šio atvejo kreiptasi į teismą, pranešė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

Buvęs „Ikea“ darbuotojas, kurį žiniasklaida įvardija kaip Tomaszą K., buvo atleistas po to, kai atsisakė ištrinti iš įmonės vidaus susirašinėjimo platformos kritišką komentarą dėl įmonės pozicijos solidarizuotis su LGBT bendruomene. Tokia pozicija buvo pareikšta Tarptautinės dienos prieš homofobiją ir transfobiją proga. Įmonė aktyviai remia LGBT teises, birželio mėnesį daugelyje šalių, taip pat ir Lenkijoje, vykstant „Pride“ renginiams, išleista ir nauja serija specialių vaivorykštės spalvų maišelių pirkiniams.

Tomaszas K. komentare parašė, kad propaguoti homoseksualizmą skandalinga ir pacitavo dvi eilutes iš Biblijos, vieną – iš Senojo, kitą – iš Naujojo Testamento, rašo Gazeta Krakowska.

Citatos yra šios: „Jei vyras sugultų su vyriškiu tarsi su moterimi, jiedu abu nusikalto bjauriu iškrypimu – jie užsitraukė kraujo kaltę“ (Kn 20, 13); „O kas papiktintų vieną iš šitų mažutėlių, kurie mane tiki, tam būtų geriau, kad asilo sukamų girnų akmuo būtų užkabintas jam ant kaklo ir jis būtų paskandintas jūros gelmėje“ (Mt 18, 6). Vėliau atleistasis „Ikea“ darbuotojas komentavo, kad jam, kaip katalikui, įmonės vertybės nepriimtinos.

Nuotraukos autorius Andrius Ufartas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

„Įmonės „Ikea“ vidinė kultūra yra paremta „idėjų laisve, tolerancija, pagarba kiekvienam darbuotojui, bet įmonė turi sureaguoti, kai mano esant galimą pasikėsinimą į kitų darbuotojų orumą“, – sakė Katarzyna Broniarek, „Ikea retail“ komunikacijos vadovė. Pareiškime „Ikea“ vadovybė teigia: „Darbuotojas [komentare] panaudojo citatas iš Senojo Testamento apie mirtį ir likimą, kuris turėtų ištikti homoseksualius žmones. Daug susirūpinusių darbuotojų susisiekė su mūsų žmogiškųjų išteklių skyriumi.“ Pabrėžta, kad problematiškomis laikomos ne pačios atleisto vyro pažiūros, o būdas, kuriuo jos išreikštos. „Imtumės tokių pat veiksmų, jei būtų pažeidžiamos kokios nors kitos grupės, pavyzdžiui, katalikų orumas“, – rašoma pareiškime.

Dėl glaudžių santykių su valdančiąja partija ir itin konservatyvią politiką propaguojančios veiklos kontroversiškai vertinama teisininkų organizacija „Ordo Iuris“ dėl šio atvejo kreipėsi į teismą, teigdama, kad įmonė „cenzūruoja Šventąjį Raštą“.

Įsitraukė ir valdantieji. Teisingumo ministras ir generalinis prokuroras Zbigniewas Ziobro televizijai TVP Info sakė, kad šis įvykis „yra visiškai nepriimtinas ir skandalingas“. Patrykas Jakis, valdančiosios partijos teisininkas ir buvęs teisingumo ministro Ziobro pavaduotojas, pasiūlė iš „Ikea“ atleistam darbuotojui teisinę pagalbą ir boikotuoti „Ikea“, jei tyrimas parodys, kad įmonė diskriminavo darbuotoją dėl jo katalikiškų pažiūrų.

Prieš Europos Parlamento rinkimus įtakingiausias Lenkijos politikas, partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderis Jaroslawas Kaczynskis anksčiau pasisakė, kad homoseksualių žmonių teisių plėtra „kelia didžiulį pavojų“ Lenkijos šeimoms ir Europos Sąjungos ateičiai.

Parengta pagal užsienio spaudą