2019 07 06

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

5 min

Kur švęsti Liepos 6-ąją sostinėje?

Sauliaus Žiūros / Vilniaus m. savivaldybės nuotrauka

Renginių gidas, skirtas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai. Švęskite mieste su visais, tegul Liepos 6-oji nebūna tiesiog dar viena laisva diena, praleista namuose!

Lukiškių aikštėje

10–21.30 val. Šventinis piknikas Lukiškių aikštėje (vilniečiai kviečiami į šventę atvykti su savo pledais, vaišėmis ir patogiai įsitaisyti ant pievelės) ir maisto vagonėliai ant ratų neturintiesiems savo maisto.

10–19.30 val. Aktyvios veiklos: batutų erdvės, lauko žaidimai, sportas, lauko šachmatai milžinai, milžiniškų muilo burbulų leidimas.

12 val. Iškilminga valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija Simono Daukanto aikštėje.

19.30–21.15 val. „Laisvės karalystė“ Lukiškių aikštėje. Valstybės dienos proga – speciali TV3 televizijos šventinė programa.

21 val. „Vardan tos Lietuvos vienybė težydi!“ Vieningai giedoti „Tautišką giesmę“ pakvies Liudas Mikalauskas ir Kristina Jurevičiūtė. Šventę tęs Marijono Mikutavičiaus pasirodymas.

Sauliaus Žiūros / Vilniaus m. savivaldybės nuotrauka
Sauliaus Žiūros / Vilniaus m. savivaldybės nuotrauka

TV bokšte

10 val. į Vilniaus TV bokštą bus iškelta didžiausia šalyje trispalvė – 18 metrų pločio ir 30 metrų ilgio, bendras plotas – 540 kv. metrų. Vėliavos pakėlimo aukštis – 150 metrų, kėlimo laikas – apie 15 min. Pirmą kartą didžioji trispalvė ant Vilniaus TV bokšto suplazdėjo 2018 m. vasario 15 dieną. Vėliava keliama triskart per metus, Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją ir Liepos 6-ąją.

Valdovų rūmuose

10–18 val. (kas valandą) „Istorinio valstybingumo ženklai Valdovų rūmuose“. Muziejaus gidų vedamos ekskursijos apie Lietuvos istorinio valstybingumo sklaidą ir ženklus.

10–21 val. „3D virtuali kelionė laiku“. Užsidėję virtualios realybės akinius, nusikelsite šimtmečiais į praeitį ir pamatysite, kaip nuo XIII a. iki šių dienų keitėsi Vilniaus pilių teritorija ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija. Trukmė – 8 min. Su lankytojo bilietu + 1 Eur.

10–21 val. „Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas“. Raimondo Paknio fotografijų paroda, kurioje pristatomas buvusios Abiejų Tautų Respublikos teritorijoje (dabar Lietuvoje, Baltarusijoje, Ukrainoje) per šimtmečius išsibarstęs architektūros paveldas, atskleidžiama šiandienė nykstančių bažnyčių, pilių, dvarų situacija.

11–20 val. (kas valandą) „Praeitis atsivėrė ateičiai“. Interaktyvus kino filmas pakvies daugiau sužinoti apie Valdovų rūmus ir jų atgimimo istoriją, taip pat atskleis muziejuje eksponuojamo archeologinio paveldo ir sukauptų istorinių bei meno vertybių paslaptis. Trukmė – 45 min. Nemokamai.

11–15 val. „Mūsų Vytis“. Atvira kūrybinė studija, kurioje daug sužinosite apie Lietuvos valstybės herbo simbolį ir susikursite istorinę vėliavėlę su Vyčiu. Nemokamai.

13.30–14.00 val. „Valstybė – tai tu“. Simbolinio garbės bėgimo ir važiavimo dviračiais su Lietuvos valstybės istorinėmis (herbinėmis) vėliavomis renginys.

15–19 val. „Laisvės aitvarai su Vyčiu“. Atvira kūrybinė studija, kurioje galėsite nusispalvinti Vyčiu padabintą aitvarą. Aitvarų ruošiniai pagaminti, panaudojus Vyčio atvaizdus iš istorinių ir archeologinių šaltinių.

21 val. „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Lietuvos valstybės himno giedojimas su berniukų ir jaunuolių choru „Ąžuoliukas“.

Sauliaus Žiūros / Vilniaus m. savivaldybės nuotrauka
Sauliaus Žiūros / Vilniaus m. savivaldybės nuotrauka
Sauliaus Žiūros / Vilniaus m. savivaldybės nuotrauka

Valstybės pažinimo centre

11.30, 13, 14.30 ir 16 val. parodos „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ seansai. 45 min. trunkančio apsilankymo metu, pasitelkiant moderniausias šiuolaikines technologijas, parodoje pristatomos netikėtos ir drąsios tarpukario, sovietmečio ir šiandienės Lietuvos vizionierių idėjos.

13 val. Grupės „Trys viename“ pasirodymas. Skambės dainuojamosios poezijos kūriniai, jaunieji atlikėjai taip pat dalinsis savo kūrybos dainomis.

Jubiliejinis bėgimas „Aplink Žaliuosius ežerus“

9–10.30 val. numerių ir laiko fiksavimo daviklių išdavimas starto vietoje. Varžybų dieną naujų dalyvių registracija nevykdoma, tik išduodami starto numeriai.

10.50 val. apšilimas su sporto treneriais.

11 val. Startas prie Žaliųjų ežerų paplūdimio.

Angelų kalvoje

20 val. „Tautiška giesmė“ su Lietuvos kariuomenės garbės sargybos orkestru ir 60 metrų valstybinės vėliavos tiesimas.

„Akropolyje“

21 val. „Tautiškos giesmės“ giedojimas.

Sauliaus Žiūros / Vilniaus m. savivaldybės nuotrauka
Sauliaus Žiūros / Vilniaus m. savivaldybės nuotrauka
Sauliaus Žiūros / Vilniaus m. savivaldybės nuotrauka

Lentvaryje prie Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios

20.30 val. Giedos Lentvario politinių kalinių ir tremtinių choras „Viltis“ ir kiti meno mėgėjų kolektyvai.

21 val. „Tautiškos giesmės“ giedojimas.

Vilniaus universiteto Botanikos sode

Gėlių paroda „Lelija Mindaugo karūnai“. Čia akį trauks šimtai įvairiausių rūšių ir veislių lelijų, auginamų sodo skyriuose Kairėnuose ir Vingyje. Staigmenų parodos ekspozicijose sulauksime iš Lietuvos gėlių selekcininkų draugijos narių, taip pat Latvijos nacionalinio botanikos sodo specialistų. Tai jau penktoji VU Botanikos sodo specialistų rengiama šių įspūdingiausių liepos mėnesio kolekcinių gėlių paroda. Ją papildys rožių ir viendienių žiedai, žavios dekoratyvinių miežių (mutantų) puokštės. Parodą aplankyti galite liepos 6–7 dienomis VU Botanikos sodo muziejuje Kairėnuose.

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Šventės lankytojai gali klausyti baltiškos muzikos, stebėti, kaip atkuriami senieji amatai, karyba, apranga, ir patys išmėginti ką nors pasigaminti.

Sauliaus Žiūros / Vilniaus m. savivaldybės nuotrauka
Sauliaus Žiūros / Vilniaus m. savivaldybės nuotrauka

Liepos 6-ąją – nemokamas viešasis transportas

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai viešuoju transportu visą dieną ir naktį į 7 d. galės keliauti nemokamai. Liepos 6-ąją sostinės autobusai ir troleibusai važiuos pagal sekmadienio ir šventinės dienos tvarkaraščius.

Naktiniai autobusai 101N, 102N, 103N, 104N, 105N, 88N keleivius nemokamai veš naktį į liepos 7 d. ir kursuos įprastu šeštadienio nakties grafiku. Taip pat liepos 6-ąją  vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami nemokamai naudotis „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis Ukmergės g. 246 (šalia PC „Senukai“), Sėlių g. 62 (Žvėryne) ir V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą „Technopolis“) ir naujoje aikštelėje šalia Savanorių pr. 124.