2019 07 09

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Sėkmingos dienos paslaptis pagal garbingąjį arkivysk. F. Sheeną

Garbingasis arkivyskupas Fultonas Sheenas (1895-1979). Catholic News Service nuotrauka

Arkivyskupas Fultonas Sheenas dažnai duodavo tikintiesiems praktiškų patarimų, naudingų dvasiniam gyvenimui. Pagrindinė ir dažniausiai pabrėžta rekomendacija, kuria jis ir pats vadovavosi – kasdienė praktika, teikusi energijos visai dienai.

Nuo tada kai buvo įšventintas kunigu F. Sheenas visą gyvenimą kasdien praleisdavo valandą prie Švenčiausiojo Sakramento. Žinoma, ne visada buvo lengva. „Šventoji valanda. Ar ji sunki? Kartais taip atrodydavo, nes tekdavo atsisakyti socialinių įsipareigojimų ar valanda anksčiau atsikelti, bet iš esmės tai niekada nebuvo našta, tik džiaugsmas“, – rašė F. Sheenas.

Kartais maldos metu jis užsnūsdavo, tačiau buvo įsitikinęs, kad būtent šis kasdienis pasiryžimas leido gilinti santykį su Jėzumi ir teikė jėgų kunigystei. 

Cathopic.com nuotrauka

„Šventoji valanda man tapo tarsi deguonies balionu atgauti Šventosios Dvasios kvapą nešvariame ir dvokiančiame pasaulio ore. Net kai atrodydavo, kad leidžiu laiką tuščiai ir stinga dvasinio artumo, jausdavausi bent jau kaip šuo prie šeimininko durų, pasiruošęs, jei manęs prireiktų“, – rašė F. Sheenas savo autobiografijoje. Tą valandą prie tabernakulio garbingasis arkivyskupas praleisdavo atidžiai klausydamas Viešpaties, apramindamas rūpesčių užgultą protą. Šis laikas jam leisdavo pasiruošti visai dienai. 

Parengta pagal Aleteia