2019 07 18

Jurgita Rancevienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Kūrybos festivalis „Dpoezijos šaltinis 2019“

Festivalio „Dpoezijos šaltinis“ nuotrauka

Rugpjūčio 2–4 d. miškais apaugusio Dubysos regioninio parko pašonėje, Daugoduose, vyks kasmetinis draugiškas šeimoms ir kūrėjams muzikos, poezijos, teatro bei dailės festivalis „Dpoezijos šaltinis“.

Du vakarus iš eilės gros daugiau nei 20 atlikėjų bardų: Darius Žvirblis, Giedrius ir Agnė Arbačiauskai, „Baltasis Kiras“, Andrius Zalieska (Zala), Justinas Žilinskas. Pasirodys daugybė šeimyninių duetų: Mindaugas Valiukas ir Valda Bičkutė-Valiukienė, Evelina ir Gytis Šimelioniai, Irma ir Povilas Žemaičiai, Juozapas Liaugaudas ir Giedrė, „JieDu“ (Vilija ir Ramūnas Šepučiai). Neoficialiu festivalio himnu tapusią dainą „Lapė“ atliks Jonas Baltokas ir „JieDu“, grupė „Medus“ ir kiti.

Festivalis jau kelintus metus įtvirtina tradiciją kviesti užsienio atlikėjus. Šiemet atvyksta ukrainiečiai „Очеретяний кіт“ („Nendrių katinas“).

„Dpoezijos“ scena jau dešimtus metus iš eilės tampa tramplinu kuriantiesiems. Kūrybos sujungta bardų bendruomenė leidžia albumus, dalyvauja projektuose, koncertuoja. Šių metų „Šaltinyje“ išgirsite Domilę Kirstukaitę, Andrių Jokubauską, Gintarių ir Aurėją, Gabrielę Pukelytę, Andriejų Radčenko, Darių Leveckį ir Rytą Germanavičių, Giedrių Čiurinską, Valerijų Šerelį, Viliją Radvilę, Dovilę Karpiūtę, Aldoną Stankutę (buvusios grupės „Deficitai“ narę).

Festivalio tradicija – net kelios scenos, skirtos poezijos skaitymams. Bus galima mėgautis „Fotelio“ scenoje skaitoma poezija: ją skaitys Elena Karnauskaitė, Paulius Norvila, Mindaugas Valiukas, Liutauras Degėsys, Marius Burokas, Jurgita Jasponytė, Simonas Bernotas. Bus ir atviro mikrofono scena – tai muzikuojantiesiems ir poezijai skirtas rytas, priešpietis, popietė, o didžiausiems romantikams – meilės lyrika po žvaigždėmis. Svajingi performatyviosios poezijos skaitymai virs slemerių varžybomis su kovos randais: kirčiai ir galūnės, kuriose aštrialiežuviai poezijos asai susirems ir plaksis slemo scenoje.

Festivalio kūrybinėje aplinkoje vyks netgi du teatralizuoti pasirodymai vaikams. Trupė „GyviTeatre“ pristatys naujai sukurtą, gyvai atliekamą miuziklą vaikams ir visai šeimai – „Sveikinu Tave Su!“, o bardai Jonas Baltokas ir „JieDu“ kvies į kelionę, kuri niekada neprailgsta – teatralizuotą koncertą mažiesiems „Ar jau atvažiavom?“.

Tarptautinis meno simpoziumas „Mėlynas šuo“

Šiemet prie „Dpoezijos šaltinio“ prisijungė neseniai įkurta nepriklausoma meno bei kultūros platforma „Mėlynas šuo“, į simpoziumą pakvietusi būrį žinomų Ukrainos ir Lietuvos dailininkų. Simpoziumo meno veidai: Katerina Bilietina, Valentina Ivanova, Konstantinas Afanasijievas, Oksana Boiko, Vadimas Suvorovas, Zlata Šišman (Ukraina) ir Jurgita Rancevienė, Živilė Vaičiukynienė, Erika Petunovienė (Erica Ayte), Inga Lelevičiūtė Žemaitienė (Lietuva).

Meno simpoziumas prasidės dar iki festivalio, liepos 27 dieną. Kūrėjai simpoziumo metu ne tik sukurs šiaudinį šių metų festivalio simbolį – trijų metrų „Grojančią lapę“, bet ir žada dekoruoti išties įspūdingų matmenų festivaliui skirtą vėliavą. Dailininkai eksponuos tapybos parodą ir ves kūrybines dirbtuves. 

Amatai, dirbtuvėlės

Atvykusiųjų su vaikais lauks maloni staigmena – būrys liaudies menininkų ir dailininkų profesionalų, kurie pamokys savo amato gudrybių – lipdymo, karpymo, piešimo, pynimo, sodų rišimo. Keramikas Virgilijus Bespalovas eksponuos mini parodą „Skambantys gyvybės sodai“. Fotografas Artūras Šeštokas pademonstruos unikalų fotografijos būdą – šlapio kolodijaus. Tėveliai galės patikrinti žinias muzikiniame protmūšyje su Justinu Žilinsku. 

Lankytojai turės galimybę žaisti petankę, veiks batutas, šalia renginio vietos kils ir leisis ultralengvieji lėktuvai. Vyks parodomosios tikrų riterių kovos. Festivalio pabaigoje bus simboliškai sudeginta dailininkų sukurta šiaudinės lapės skulptūra.

Renginys nemokamas. Svečių patogumui – vieta praustis, paruošta lauko virtuvėlė po stogine: elektrinė viryklė, šaltas vanduo, virdulys.

Kontaktai ir programa.

Meno simpoziumas.