2019 07 19

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

7 idėjos poros santykiams per atostogas stiprinti

Unsplash.com nuotrauka

Pagaliau atostogos! Sumažėja kasdienių rūpesčių, bet randasi naujų, nekasdienių – aplankyti seniai matytus tėvus, susitikti su draugais, nuvežti vaikus į stovyklą. Kaip išgyventi trumpas poilsio akimirkas kuo geriau su savo sutuoktiniu? Štai keli prancūzų santykių psichologės Chantal d’Audiffret patarimai, kaip iš naujo poroje atrasti vienam kitą.

1) Pirmiausia – atsigaukite

Vargu ar pavyks atnaujinti poros ryšį, jei vienas ar net abu bus išsekę. Padėkite vienas kitam atsigauti. Pavyzdžiui, labiau pailsėjęs gali pasirūpinti vaikais pusdienį, kad kitas, ką tik atitrūkęs nuo profesinių rūpesčių, išsimiegotų, pasivaikščiotų vienas, paskaitytų. Dažnai moterys taip laukia bendrų atostogų, kad gali net nuvaryti vyrus nuo kojų, pačios to nesuprasdamos. Pirmiausia reikia atsigauti nuo įprastos įtampos, kad būtų galima iš tiesų pasidžiaugti vienam kitu.

Unsplash.com nuotrauka

2) Skirkite laiko tik vienas kitam

Neretai skubotoje ir rūpesčių gausioje kasdienybėje vyrai ir žmonos gyvena tarsi paraleliniuose pasauliuose. Per atostogas pagaliau galite suderinti savo ritmus. Žinoma, tai nereiškia, kad viską turite daryti kartu. Gal metas kasdien praleisti valandą tik dviese, vaikams žinant, kad tėvelio ir mamytės trukdyti negalima? Gal visgi atsisakyti kvietimo vakarienės pas draugus ir praleisti vakarą romantiškai?

Unsplash.com nuotrauka

3) Atkurkite prarastą artumą

Metas prisiminti, kas jus žavėjo, kai su sutuoktiniu susipažinote, kai buvote susižadėję, prisiminti jums abiem patinkančias, tačiau apleistas veiklas, ar rasti naujų. Kiekvienas porų kosultantas pasakys, kad poroms svarbu drauge smagiai leisti laiką, nes šitaip atgyja bendri pozityvūs prisiminimai.

Unsplash.com nuotrauka

4) Pakeiskite pokalbių temas ir toną

Užteks kalbėtis apie buitį ir problemas. Jei ramybės neduoda tam tikri klausimai – susiplanuokite laiką jiems aptarti, o po to pasistenkite negadinti nuotaikos sau ir savo sutuoktiniui, prisiminkite gebėjimą būti malonūs ir nuoširdūs. Kalbėkite apie tai, kas jus džiugina, už ką esate dėkingi, dėkokite.

Unsplash.com nuotrauka

5) Iš naujo atverkite širdį

Tikriausiai atrodo, kad pažįstate savo sutuoktinį kaip nuluptą, tačiau ar tikrai žinome jos ar jo nuomonę ar požiūrį taip gerai, kad galime nutraukti sakinį, neišklausę iki galo? Užduokite naujų klausimų, išsipasakokite, atidžiai vienas kitą išklausykite. Aptarkite, kaip įsivaizduojate savo porą po penkerių ar dešimties metų, senatvėje. Ką norėtumėte pasiekti, apie ką svajojate, ko trokštate? Atverkite širdį sutuoktiniui ir jis ar ji atvers jums savąją.

Unsplash.com nuotrauka

6) Nepamirškite bendros maldos

Atostogos – pertrauka kasdienybėje, kasdienės maldos ritmas gali lengvai nutrūkti be įprastinio tvarkaraščio. Pamėginkite sukalbėti rožinio maldą išėję pasivaikščioti ar paskirti laiko maldai turistiniais tikslais lankomoje bažnyčioje, o gal net pavyks porai dienų dviese ištrūkti į rekolekcijas vienuolyne netoli kurorto?

Cathopic.com nuotrauka

7) Nustebinkite sutuoktinį

Suteikite laikui kartu spalvingumo, paruošdami vienas kitam siurprizą. Nereikia stotis ant galvos, pakaks netikėto: „Mieloji, šiandien vakare kviečiu į pasimatymą, dėl nieko nesirūpink, surasiu vaikams auklę.“ Tai svajonių kvietimas ne vienai moteriai. Vienas vyras pasakojo, kad jo žmona troško nuvykti į Taitį, tačiau šeima negalėjo sau to leisti. Jis nustebino savo antrąją pusę rūsyje sukūręs salos atmosferą su smėliu, palmėmis, sulankstomomis kėdėmis, namuose virtu punšu, taitietiška muzika. Jei gerai žinote, apie ką mylimas žmogus svajoja, visada rasite būdų jį ar ją maloniai nustebinti.

Unsplash.com nuotrauka

Parengta pagal famillechretienne publikaciją