Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2019 07 24

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

A. Stonys: „Laiko tiltų“ herojai padėjo suprasti, kodėl dokumentiniam kinui verta skirti gyvenimą

Režisierius Audrius Stonys. „Scanoramos“ organizatorių nuotrauka

Rugpjūčio 23-iąją, Baltijos kelio dieną, Lietuvos kino teatruose pasirodys naujausias Audriaus Stonio ir Kristīnes Briedes režisuotas filmas „Laiko tiltai“, pasakojantis apie Baltijos šalių dokumentalistų kūrybą, praeinantį, bet kino juostose išsaugotą laiką.

Filmo pasirodymas kino teatruose rugpjūčio 23 dieną – simbolinis ir šio filmo kūrėjams. Filmo „Laiko tiltai“ kūrybinis pagrindas – režisierius Audrius Stonys ir prodiuseris Arūnas Matelis – 1989 metais debiutavo kine su filmu apie Baltijos kelią, kuris vėliau buvo atrinktas ir parodytas šimtuose renginių visame pasaulyje.

Trumpametražis filmas „Baltijos kelias“ tapo šių režisierių ilgalaikio kūrybinio bendradarbiavimo pradžia. Dabar, po trisdešimties metų, jie grįžta į kino teatrus su bendru filmu „Laiko tiltai“, kurio režisierius – Audrius Stonys, o prodiuseris – Arūnas Matelis.

Kadras iš rež. Audriaus Stonio ir Kristīnes Briedes filmo „Laiko tiltai“ (Latvija, Lietuva, Estija, 2018 m., 78 min.).
Kadras iš rež. Audriaus Stonio ir Kristīnes Briedes filmo „Laiko tiltai“ (Latvija, Lietuva, Estija, 2018 m., 78 min.).
Kadras iš rež. Audriaus Stonio ir Kristīnes Briedes filmo „Laiko tiltai“ (Latvija, Lietuva, Estija, 2018 m., 78 min.).

„Laiko tiltai“ yra pasakojimas apie Baltijos šalių kino poetus, kurių filmai – tai išsaugotas praėjęs laikas, į kurį šiandienoje tiesiame tiltus. Tai filmas apie kūrėjus, kurie nenorėjo meluoti, bet negalėjo sakyti tiesos – jie tik norėjo kurti filmus.

Filmo personažai – tai režisieriai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos: Robertas Verba, Henrikas Šablevičius, Herzas Frankas, Markas Soosaaras ir kiti naujosios Baltijos kino bangos kūrėjai.

„Būtent jie – filmo „Laiko tiltai“ – herojai kažkada man padėjo suprasti, kas yra dokumentinis kinas ir kodėl jam verta skirti savo gyvenimą“, – sako filmo režisierius A. Stonys.

Filmas jau pelnė pripažinimą pasaulyje, aplankė daugybę tarptautinių filmų festivalių, dalyvavo net trijose A klasės festivalių konkursinėse programose. Naujausias laimėjimas – vienas svarbiausių Lietuvos 2019 metų meninių pasiekimų – pagrindinis prizas prestižiniame A klasės tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje.

Nuo rugpjūčio 23 dienos filmas pasirodys daugumoje šalies kino teatrų.

„Laiko tiltai“ – bendras Baltijos šalių projektas, kurį prodiusavo Arūnas Matelis, Algimantė Matelienė („Studio Nominum“, Lietuva), Uldis Cekulis („VFS Films“, Latvija) ir Riho Vastrik („Vesilind“, Estija) ir parėmė Lietuvos kino centras, Latvijos nacionalinis kino centras, Estijos kino institutas, prestižiniai Europos kino fondai Eurimage ir Media, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Latvijos ir Estijos nacionalinės televizijos.

„Studio Nominum“ informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.