2019 08 02

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Meilės prisipažinimą atkūrę aktoriai: „Pažiūrėjus „Riešutų duoną“ užplūs gerumas, nostalgija, meilė“

Algirdas ir Elvyra Latėnai. Kino teatro „Pasaka“ nuotrauka
Kadras iš rež. Arūno Žebriūno filmo „Riešutų duona“ (1978 m.).

Dešimtąjį sezoną šiemet švenčiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru rugpjūčio 5 d. kviečia žiūrovus jungtis prie „Lietuviško kino nakties“ ir visame pasaulyje vienu metu žiūrėti restauruotą Arūno Žebriūno filmą „Riešutų duona“.

„Žiūrint šį filmą turi būti gera“, – sako „Riešutų duonos“ aktoriai Elvyra ir Algirdas Latėnai. Filme suvaidinę įsimylėjėlius, juodu vis dar kartu ir neseniai atšventė 40 metų santuokos jubiliejų. 

„Aš tik norėjau pasakyti, kad tu man žvėriškai žvėriškai…Ir aš tave labai labai“, – šie žodžiai, herojų ištarti filme „Riešutų duona“, jau tapo kultiniais. „Lietuviško kino nakties“ proga aktoriai po daugiau nei 40 metų atkūrė šią sceną.

„Žiūrėdami į anūkus ar pagyvenusių žmonių poras matome tą patį. Amžinas dalykas kaip pasaulis – pirma meilė ištinka visus. Jos niekada neužmiršime. „Lietuviško kino nakties“ dalyviams linkime nebijoti prisiminti savo kvailų situacijų, kurios yra pačios brangiausios. Žiūrint šį filmą turi būti gera Lietuvoje ir labai šaunu, kad jį pamatys visame pasaulyje. Pažiūrėjus „Riešutų duoną“ užplūs gerumas, nostalgija, meilė, o tai ir svarbiausia“, – filmo ilgaamžiškumo paslaptį atskleidža ir renginyje dalyvauti kviečia lietuviškuosius Romeo ir Džuljetą – Liuką Kaminskaitę ir Andrių Šatą – suvaidinę Elvyra ir Algirdas Latėnai.

Interviu su aktoriais ir atkurta scena:

„Lietuviško kino naktis“ suvienys viso pasaulio lietuvius rugpjūčio 5 d. „Riešutų duona“ bus rodoma Vilniaus Katedros aikštėje, Kaune prie pilies, Panevėžyje prie kino centro „Garsas“, Nidos prieplaukoje, Druskininkų miesto pramogų aikštėje ir dar 50 vietų visoje Lietuvoje bei pasaulyje. Visi seansai nemokami. Filmas bus prieinamas nemokamai namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“.

Visas „Lietuviškos kino nakties“ vietų sąrašas – https://kinaspozvaigzdemis.lt.

„Kinas po žvaigždėmis“ tęsis nuo rugpjūčio 6-osios iki rugsėjo 6-osios Vilniuje, Valdovų rūmų kieme.

Kino teatro „Pasaka“ informacija