2019 08 07

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Pirmasis popiežius kino juostoje

Stop kadras iš 1896 m. vaizdo įrašo, pirmą kartą užfiksuojančio popiežių Leoną XIII. Wikipedia.org

Popiežius Benediktas XVI buvo pirmasis Katalikų Bažnyčios vadovas, kuris naudojosi socialinėmis medijomis. Popiežius Pranciškus taip pat puikiai naudoja socialines ir kitas medijas, skleisdamas savo žinutę. Tačiau viskas prasidėjo 1896 m., kai popiežius Leonas XIII buvo nufilmuotas filmavimo kamera pirmąjį kartą.

Popiežius Leonas XIII, sulaukęs 93-ejų, nufilmuotas atvykstantis į renginį. Šis įrašas – pirmasis vaizdo įrašas istorijoje, užfiksuojantis Katalikų Bažnyčios popiežių. Vaizdo įrašas užfiksuotas 1896 m. Tiesa, nėra aišku, ar popiežius atvyksta aukoti šv. Mišių, ar ruošiasi kreiptis į tikinčiuosius. 

Garso įrašas filmuotoje medžiagoje prasideda maždaug 30-ąją įrašo sekundę. Garsas yra paimtas iš kiek vėlesnio laikotarpio – 1903 m. Įraše girdime popiežių meldžiantis lotyniškai. Tai pačiais metais popiežius Leonas XIII mirė.

Popiežius Leonas XIII. Wikipedia.org

Leonas XIII vadovavo Katalikų Bažnyčiai nuo 1878 iki 1903 m. Jo valdymo metu Bažnyčia aktyviai pasisakė už reformas skurdžiose valstybėse, teisingesnius darbo santykius, skatino žmones laisvai prekiauti. Taip pat pasisakė prieš korupciją, aristokratijos santykius su mafija.

Parengta pagal aleteia.org