2019 08 14

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Teatras „Baj“ aplankys Kauną ir Vilnių

Scena iš rež. Evos Piotrovskos spektaklio „Kas sužinos, jei tu nepapasakosi?“ Krzysztofo Bielińskio nuotrauka

Spalio pradžioje teatras „Baj“ pastatys Lietuvoje Evos Piotrovskos režisuotą spektaklį „Kas sužinos, jei tu nepapasakosi?“ (lenk. Jeśli nie powiesz kto bedzie wiedzial). Teatras aplankys du miestus – Kauną (Kauno valstybiniame lėlių teatre spektaklis bus rodomas du kartus – spalio 7 d. 10 ir 14 val.) ir Vilnių (spektaklį galima pamatyti spalio 9 d. 10 ir 14 val. Vilniaus lenkų kultūros namuose).

Šis spektaklis – tai lenkų ir meksikiečių bendradarbiavimo rezultatas. Projekto kūrėjai norėjo priminti žiūrovams mažai žinomus Antrojo pasaulinio karo laiko įvykius. Spektaklis pasakoja apie po sovietų invazijos į Lenkiją iš šalies ištremtų lenkų odisėją. Pjesė sukurta remiantis tų įvykių dalyvių atsiminimais.

Naudodamiesi įvairiomis teatro priemonėmis (aktorių vaidinimu, multimedija, lėlėmis, daiktais, muzika), spektaklio kūrėjai kviečia žiūrovus į kelionė per laiką ir erdvę, nukelia juos į praėjusio amžiaus penktojo dešimtmečio laikus, į tamsų Antrojo pasaulinio karo laikotarpį. Kelias veda iš Lenkijos į Meksiką per Rusiją, Persiją ir Indiją. Kai kurios iš aplankytų vietų yra baisios, kitos – ypatingos. Spektaklio herojai yra brolis ir sesuo – Irena ir Jurgis, kuriems tik 10 ir 13 metų. Per karą jie praranda savo tėvynę ir šeimą, bet nepaisant sunkių patirčių Irenai ir Jurgiui pavyksta išgyventi, išsaugoti dvasios stiprybę ir norą gyventi.

Scena iš rež. Evos Piotrovskos spektaklio „Kas sužinos, jei tu nepapasakosi?“ Krzysztofo Bielińskio nuotrauka
Scena iš rež. Evos Piotrovskos spektaklio „Kas sužinos, jei tu nepapasakosi?“ Krzysztofo Bielińskio nuotrauka

Evos Piotrovskos režisuotas spektaklis „Kas sužinos, jei tu nepapasakosi?“ bus rodomas Lietuvoje vykdant projektą „Pėdsakai – tęsinys“. Projekto pavadinimas siejasi su spektaklio siužetu, kurį sudaro pasakojimas apie po sovietų invazijos į Lenkiją iš šalies ištremtų lenkų odisėją. Aplankysime kaimynus, kurių šalies istorijoje yra išlikę mūsų istorijos pėdsakai. Kartu mes norime palikti jiems ilgalaikių, šiuolaikinio lėlių teatro pėdsakų. Pirmą kartą spektaklis buvo parodytas 2018 metais Slovakijos, Čekijos ir Vengrijos lėlių teatruose.

Projektas finansuojamas Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos lėšomis, skirtomis 2017–2022 metams daugiametės programos NEPRIKLAUSOMA vykdymui, pagal Adomo Mickevičiaus instituto rėmimo programą „Kultūriniai tiltai“.

Teatro „Baj“ informacija