2019 08 20

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Paliesiaus dvare skambins konceptualioji pianistė iš Šveicarijos – Judith Wegmann

Judith Wegmann. Sabine Burger nuotrauka.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 25 d., Paliesiaus dvaro koncertų salėje „Pasaga“ vyks Šveicarijos kompozitorės ir pianistės Judith Wegmann koncertas. Muzikantė Lietuvoje viešės pirmą kartą.

J. Wegmann yra užkariavusi tiek klasikinę, tiek šiuolaikinę scenas. Taip pat ji garsėja ir kaip džiazo atlikėja. Pianistė reguliariai koncertuoja įvairiuose kameriniuose ansambliuose. Be to, ją domina tarpdisciplininis menas – muzikantė dažnai konceptualizuoja savo koncertų programas, apjungia keletą žanrų ar meno sričių. Negana to, kūrybinių projektų pradžioje J.Wegmann nesibaimina prisiimti ir vadybininkės pareigų. Kritikai apie pianistę atsiliepia kaip apie itin lanksčią ir pažangią kūrėją.  

2011 ir 2015 m. menininkė buvo apdovanota Šveicarijos Zugo kantono išskirtine stipendija „Förderpreis“ jos inovatyviems projektams paremti. 2013 m. J. Wegmann įkūrė ansamblį „New4Art Ensemble“ ir už darbą su šiuo kolektyvu 2013, 2014 ir 2015 metais gavo Biel miesto stipendiją “Werkbeitrag”. Taip pat atlikėja gali pasigirti kartu su muzikos įrašų studija „HatHut records“ 2017 m. išleistu jos pirmuoju solo albumu, puikiai įvertintu ne tik gerbėjų, bet ir pasaulinio garso muzikos kritikų.

J. Wegmann fortepijonu pradėjo skambinti vos šešerių. Pradinį muzikinį išsilavinimą muzikantė gavo garsiojoje Liucernos džiazo mokykloje ir Berno mokykloje „Swiss Jazz“ vadovaujama dėstytojų Roberto Domeniconi, Olivier Truan ir Christy Doran, modernaus džiazo ir laisvosios improvizacijos šalinininkų. Vėliau Neuchâtel ir Liucernos universitetuose atlikėja įgijo bakalauro ir magistro laipsnius muzikos atlikėjo ir pedagogikos srityse. Taip pat mokėsi pas garsius muzikantus – Sebastian Risler, Karl-Andreas Kolly, Tobias Schabenberger ir Gerardo Vila. Neseniai J. Wegmann apsigynė antrą magistro laipsnį laisvos improvizacijos ir šiuolaikinės muzikos srityse Basel konservatorijoje.

Muzikantė nuolat koncertuoja Šveicarijoje ir užsienyje, veda atviras paskaitas, bendradarbiauja su kitais kompozitoriais, vizualaus meno atstovais, rašytojais, ieško naujų, neišbandytų kūrybinių kelių ir palaiko eksperimentines idėjas.

Sekmadienį pianistė atliks Hans Koch, Daniel Andres, Edu Haubensak, Kevin Juillerat, Benoit Renaudin, Tobias Meier ir savo kūrinius.

Programa:

Hans Koch | l’ombre du jour

Réflexion I (Improvisation)

Daniel Andres | 5 souvenirs d’un instant

Edu Haubensak | Manga

Réflexion II (Improvisation)

Kevin Juillerat/Benoît Renaudin | nsjt

Tobias Meier | Erinnerung – Transformation

Réflexion III (Improvisation)

Hans Koch | l’ombre de la nuit