2019 08 31

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

„Bernardinai.lt“ kviečia į diskusiją apie moteris Katalikų Bažnyčioje „Būtent!“ festivalyje

Diskusijų festivalio „Būtent!“ nuotrauka

Rugsėjo 6–7 dienomis vyks visiems atviras ir nemokamas trečiasis diskusijų festivalis „Būtent!“. Per dvi dienas Vytauto parke Birštone įvyks daugiau nei 100 renginių ir diskusijų svarbiomis Lietuvai ir visuomenei temomis, o pranešėjų skaičius viršys 300.

„Bernardinai.lt“ diskusija apie moteris Katalikų Bažnyčioje 

„Bernardinai.lt“ kviečia į diskusiją „Ar Katalikų Bažnyčia nuvertina moteris?“, kuri vyks rugsėjo 7 d., šeštadienį, 19 val., „Būtent!“ festivalyje. Dalyviai: teologė dr. Ingrida Gudauskienė, Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė, menotyrininkė dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė ir filosofė, apžvalgininkė dr. Nida Vasiliauskaitė. Diskusiją moderuoja „Bernardinai.lt“ religijos temų redaktorė Milda Vitkutė.

Paprastai manoma, kad Katalikų Bažnyčia į moteris žiūri iš aukšto. Dažnas pavyzdys – moterys negali priimti kunigystės šventimų. Bet ar tikrai tai reiškia nelygiavertiškumą? Kokia filosofinė/teologinė tradicija formavo moterų vaidmenį Bažnyčios istorijoje? Kokia padėtis šiandien – ar moterys dalyvauja priimant sprendimus katalikų bendruomenei svarbiose diskusijose? Su kokiais iššūkiais ir galimybėmis susiduria Bažnyčios institucijose dirbančios moterys?

Festivalis kviečia įkvėpti naujų idėjų

Festivalio diskusijose dalyvausiantys kalbėtojai – Gintaras Grušas, Linas Pernavas, Aušrinė Armonaitė, Dalius Misiūnas, Ainius Lašas, Raimondas Kuodis, Kęstutis Jusčius, Paulius Tamolė, Živilė Kropaitė, Eugenijus Laurinaitis, Dovilė Grigienė, Rima Urbonaitė – ir kiti iš 300 diskusijų pranešėjų – atvykdami į Birštoną išreiškia palaikymą nuomonių įvairovės ir demokratijos šventei.

Festivalio turinį kuria daugiau nei 50 įvairių organizacijų, tarp jų – URM, „Arimex“, Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra, Lietuvos kariuomenė, Šiaurės šalių ambasados ir prekybos rūmai, DELFI, INVEGA, „Go Forward“, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, „Jaunimo linija“, Pramonininkų konfederacija, LRT, „Versli Lietuva“, „Lietuvos verslo paramos agentūra“ ir kitos.

Užsienio svečių patirtys – iš pirmų lūpų

Įkvėpimu festivalyje dalinsis svečias iš Londono Laurence Kemball-Cook, startuolio „Pavegen“ įkūrėjas ir vadovas, 2009-aisiais išradęs grindų dangos technologiją, kuri žmonių žingsnius paverčia elektros energija. Verslą jis įkūrė turėdamas vos 200 svarų, o šiandien jo įmonė kuria tvarius sprendimus tokiems milžinams kaip „Adidas“, „Samsung“, „Google“ ir „Siemens“. Festivalyje „Būtent!“ Laurence Kemball-Cook kalbės apie tai, kodėl verslas negali likti nuošalyje, kai kalbame apie tvarumą.

Vyriausioji Švedijos architektė Helena Bjärnegård savo šalyje yra atsakinga už tvarų ir pažangų architektūros planavimą bei sveikatos priežiūros įstaigų ir mokyklų aplinką Švedijos savivaldybėse. Už savo darbus ji apdovanota daugybe prizų. Festivalyje ji kels klausimą, ar gali Šiaurės ir Baltijos šalių regionas tapti inovatyvaus miestų planavimo pavyzdžiu pasauliui.

Marcin Gerwin – tvarios plėtros ir svarstomosios demokratijos ekspertas, Piliečių asamblėjos Gdanske koordinatorius ir Noelle O‘ Connell – Europos judėjimo Airijoje vykdančioji direktorė papasakos apie inovatyvias piliečių dalyvavimo sprendimų priėmimo procesuose formas. Štai Gdansko gyventojams pavyko susitarti ir įtikinti miesto valdžią dėl potvynių mažinimo, oro taršos bei pilietinio dalyvavimo politikos pokyčių. Noelle O‘ Connell pasakos, kaip šimtui nepažįstamų žmonių per Piliečių asamblėją pavyko pasiekti nacionalinio susitarimo referendumų organizavimo tvarkos pakeitimų, Airijos senėjimo iššūkių sprendimų ir naujų kovos su klimato kaita lyderystės būdų.

Patogumui – mobilioji programėlė

Kiekvienas diskusijų festivalio lankytojas, besinaudojantis mobiliuoju telefonu, iš „App store“ arba „Google Play“ parsisiuntęs diskusijų festivalio „Būtent!“ programėlę, gali itin paprastai susipažinti su bendra renginio programa, o tuomet žymėti diskusijas, kurių jokiu būdu nesinorės praleisti, ir taip susikurti savo asmeninę diskusijų programą, o vėliau – diskusijoms pasibaigus – jas įvertinti.

Šeimoms draugiškas renginys

Festivalyje laukiamos šeimos su vaikais. Jiems renginio organizatoriai dovanos nepamirštamą smagių veiklų savaitgalį: nesudėtingi programavimo užsiėmimai e. nindzių akademijoje, skautiški žaidimai, robotų konstravimas, dronų pilotavimas, stebuklų atradimas gamtoje, kūrybinės architektūros dirbtuvės, stalo žaidimai, estafetės šeimai, mokslo laboratorija ir daug kitų įdomių veiklų. 

Mažuosius festivalio lankytojus nuo trejų metų tėvai galės palikti pramogauti Vaikų erdvėje, kur juos prižiūrės profesionalūs animatoriai, kol tėvai dalyvaus diskusijose.

Diskusijų festivalio „Būtent!“ informacija