2019 08 23

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Naujasis „Bendrakeleivių“ sezonas: sena naujai, nauja patikimai

Kristine Weilert/Unsplash nuotrauka

Rugsėjį ŠASC „Bendrakeleiviai“ pradeda naująjį savo veiklų sezoną. 2019 m. rudenį – daug metai iš metų tebevykstančių, tačiau susidomėjimo neprarandančių programų ir gerų, laukiamų naujienų. Žinoma, svarbiausios veiklos ir vėl bus susijusios su pagalba patyrusiems skyrybas, tačiau žadame ir daug dvasinio, intelektinio maisto.

Šiuo metu tebevyksta registracija į „Išėjimo iš skyrybų krizės“ grupes suaugusiems. Jų bus dvi, norintieji turės galimybę rinktis patogesnį laiką.

Toliau vyks ir dailininkės Ievos Babilaitės kūrybinės dirbtuvės 12-16 m. paaugliams. Keičiasi jų turinys ir pavadinimas: „Vizualių istorijų kūrimas paremtas savęs pažinimu ir savistaba“, taigi programą gali rinktis ir tie, kurie nori tęsti pavasarį pradėtą kūrybinį bendradarbiavimą, ir naujokai. Šių dirbtuvių pageidavo ir tėveliai, ir patys paaugliai.

Ketvirtadieniais vyks atvira palaikymo grupė išgyvenantiems skyrybas, į kurią paprastai renkasi tie, kurie nesuskumba užsiregistruoti į „Išėjimo iš skyrybų krizės“ programą arba pageidauja sunkiomis temomis pasikalbėti su bendraminčiais tik vieną ar keletą kartų. Šią grupę galima lankyti kada ir kiek norisi, ją palydi patyrę moderatoriai, tačiau nebūtinai – skyrybų specialistai.

Tų, kas jau lankė „Bendrakeleivių“ programas arba renginius kartą per mėnesį lauks „Vakaras sau, su savais“, kurio iniciatorės yra Irutė ir Rita – dvi bendrakeleivės, patyrusios, kad tai, kas gauta šioje bendruomenėje, yra gera, ir panūdusios kitiems padovanoti truputį laiko ir kūrybinės energijos.

Bendrakeleivis Raimondas kartą per mėnesį ir vėl kvies susitikti tuos, kurie išgyveno skyrybas, tačiau yra priėmę Santuokos sakramentą ir ieško bendraminčių palaikymo bei atsakymų, kaip su šia tikrove gyventi toliau.

Taip pat vyks dr. Beno Ulevičiaus paskaitų ciklas „Tikėjimo ir kasdienybės sankirtos“, psichologės Genovaitės Petronienės paskaita „Kaip išmokti džiaugtis ir įveikti pažemintas nuotaikas?“, lapkritį – psichologės-psichoterapeutės Jelenos Trofimovos paskaitos „Nebenoriu jaustis auka. Kas man gali padėti?“, sausį – susitikimas su knygos „Namų psichologija. Kaip susikurti namų pojūtį savyje ir aplinkui save“ autorėmis Egidija Šeputyte Vaitulevičiene ir Irma Skruibiene, bei kas mėnesį vyksiančių dr. Ingridos Gudauskienės paskaitų ciklas „Asmuo – begalybė ir ribos. Žmogaus poreikių ontologija pagal Pradžios knygos pasakojimus.“

ŠASC „Bendrakeleiviai“ informacija