2019 08 26

bernardinai.lt

„Vatican News“

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

„Jei kenčia Amazonija, kenčia pasaulis“

EPA nuotrauka

Amazonijoje jau dvi savaites liepsnoja gaisrai. Lotynų Amerikos vyskupai kartu su čiabuvių tautomis šaukiasi pasaulio pagalbos dėl degančių regiono miškų. 

Lotynų Amerikos vyskupai, susirūpinę degančiais Amazonijos miškais, laikomais „pasaulio plaučiais“ dėl augalijos išskiriamo didžiulio deguonies kiekio, užtikrino savo artumą vietiniams gyventojams. Ganytojų pareiškime taip pat išsakytas nerimas dėl kitų pasaulyje šiuo metu degančių miškų Aliaskoje, Sibire, Grenlandijoje, Kanarų salose. 

Spalio mėnesį Vatikane posėdžiaus popiežiaus sušaukta neeilinė Vyskupų sinodo asamblėja Amazonijos regiono Bažnyčios ir gyventojų klausimais. Lotynų Amerikos ir Karibų ganytojai rugpjūčio 22 dienos pareiškime patikino, jog Amazoniją niokojantys didžiuliai gaisrai Sinodo viltingą laukimą pavertė giliu liūdesiu.

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

Ganytojai pareiškė, kad Sinodo asamblėjos parengiamasis dokumentas pranašiškai įspėjo, kad gili krizė planetai gyvybiškai svarbiuose Amazonijos miškuose atsivėrė dėl išmetimo kultūrai būdingų veiksmų ir beatodairiškos eksploatacijos. Amazonijos regionas, būdamas turtingas savo biomasės įvairove, etniškumu, kultūromis ir religijomis, yra tarsi visos žmonijos veidrodis, todėl gyvybės gynimas ginti verčia Bažnyčią siekti reikšmingų struktūrinių ir asmeninių permainų.

Tačiau tokia tikrovė viršija vien tik bažnytinę Amazonijos apimtį, nes Sinodo dėmesio centre – visuotinė Bažnyčia ir visos planetos ateitis, priminė Lotynų Amerikos vyskupai. Ganytojai paragino Amazonijos regiono valstybes, ypač Braziliją ir Boliviją, taip pat JTO ir tarptautinę bendruomenę rimtomis priemonėmis gelbėti „pasaulio plaučius“. Tai, kas vyksta Amazonijoje yra ne tik vietinės, bet drauge pasaulinės reikšmės. Jei kenčia Amazonija, kenčia pasaulis.

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

Po Lotynų Amerikos ir Karibų katalikų vyskupų tarybos paskelbto „pagalbos šauksmo“ dėl Amazonijos, tolygius pareiškimus paskelbė Brazilijos, Meksikos ir Paragvajaus katalikų ganytojai.

Susirūpinimą degančiais Amazonijos miškų gaisrais išsakė šeštadienį Biarice, Prancūzijoje, susirinkę Didžiojo septyneto (G7) valstybių valdovai.

EPA nuotrauka